Bugün, 24 kasım Öğretmenler günü... Bizleri özenle yetiştiren, topluma ve millete faydalı birer vatandaş olmamıza katkısı bulunan vefakar ve cefakar öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyoruz. Bu yazımızda, 24 kasım öğretmenler günü ile alakalı güzel sözler ve 24 kasım öğretmenler gününün kısa bir tarihçesini vermeye çalışacağız. İşte Öğretmenlerle alakalı güzel sözler, şiirler ve kısa bir tarihçesi:

24 Kasım Öğretmenler günü uygulaması ilk kez, Atatürk'ün 100.doğum günü olan 1981 yılında başlamıştır. Neden 24 kasım peki? Çünkü 24 Kasım 1928'de Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün "Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gündür.Pek çok ülkede ise 1994 tarihinden itibaren her sene 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

GÜZEL SÖZLER VE MESAJLAR:

***Ülkemizin fedɑkɑr öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline lɑyıksınız. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

***Ögretmen, Doğan Güneşe Benzer. Etrafını Aydınlatarak Karanlıklara Meydan Okur. Bir Ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; Eğitim ve ögretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir.

***Dünyanın en degerli varlıkları olan siz Öğretmenler! Bugün, Türk Öğretmeninin Şeref Günüdür. Ona Olan Saygıyı Yenileme, Onun Yüceliğini Anma Günüdür.

***Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakarlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

***Vasat öğretmen konuşur, İyi öğretmen izah eder.

***Dünyada her şeye kıymet biçilebilir. Ama öğretmenin eserine kıymet biçilemez. ( Socrates )

***Bir öğretmen ebediyete hükmeden insandır. Tesirlerinin nerede biteceği asla bilinmez. ( Henry Adams )

*** İyi bir öğretmen, kendisini yavaş yavaş gereksiz kılabilen insandır. ( Thomas J. Carrutbers )

*** Talebelerine öğrenme arzusu aşılamayan bir öğretmen, soğuk demiri döven demirci gibidir. ( Horace Mann )

- İnsanlar öğretirken öğrenirler. ( Seneca )

Anahtar Kelimeler: diğer, 24 kasım öğretmenler günü en güzel mesajlar, 24 kasım öğretmenler günü hediyeleri, 24 kasım öğretmenler günü ile ilgili mesajlar, 24 kasım öğretmenler günü ilk ne zaman kutlandı, 24 kasım öğretmenler günü nasıl kutlanır, 24 kasım öğretmenler günü şiirleri, 24 kasım öğretmenler günü tarihçesi, öğretmenlerle ilgili özdeyişler, öğretmenlerle ilgili özlü sözler, öğretmenlerle ilgili söylenmiş güzel sözler