Suriye'deki iç savaşı izlemek ve bir belgesel oluşturmak için Hatay hudutundan Suriye'nin İdlib şehrine giden, 10 Mart'ta irtibat kurulduktan sonra kayıplaea karışan Gerçek Hayat Dergisi Orta Doğu Temsilcisi ve Milat Gazetesi yazarı Adem Özköse ile kameraman Hamit Coşkun, iki ay sonra özgürlüklerine kavuştular. Dışişleri Ahmet Davutoğlu Adem ve Hamit özgürlüklerine kavuştuklarını twitter'dan duyurdu.

Gerçek Hayat Dergisi Orta Doğu Temsilcisi ve Milat Gazetesi yazarı Adem Özköse ile İstanbul Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon bölümü son sınıf öğrencisi kameraman Hamit Coşkun, Suriye'deki olayları yerinde görmek, belgesel çekmek üzere 5 Mart'ta Suriye'ye giriş yapmış ve en son 10 mart'ta haber alınmıştı.

29 mart tarihinde kılavuzları Hamit ve Adem'in iyi olduklarını duyurmuştu. İHH başkanı bülen yıldırım 7 mayıs'ta gidip ahmet ve Hamit ile görüştü. 12 mayıs günü ise Dış işleri ahmet davutoğlu ikilinin tahran'da olduğunu ve bugün türkiyeye geleceklerini duyurdu.

Kurtuluşlarının ardından Adem Özköse şöyle dedi:

Adem Özköse, Suriye'ye savaş koşullarındaki çocuklar için bir belgesel çekimi yüzünden gittiklerini ama alıkonulduklarını belirterek, yaşadıkları şöyle anlattı: "Zor günler geçirdik. Zor şartlar altında kaldık. Oraya savaş ortamındaki çocuklarla ilgili belgesel çekimi için gitmiştik. Daha sonra bir köyde alıkonulduk. Suriye hükümetine teslim edildik. Esaret ve cezaevi koşulları zordu. Şuan özgürlüğümüze kavuştuk. Özgürlük dünyanın en güzel şeyiymiş, şu an çok daha iyi anladık.

Anahtar Kelimeler: soru, adem özköse biyografi, adem özköse gerçek hayat dergisi, adem özköse kimdir kısaca, adem özköse milat gazete yazıları, adem özköse suriye anıları, adem özköse suriye belgeseli, adem ve hamit bulundu mu, adem ve hamit neler yaşadı, adem ve hamit suriye serbest, gerçek hayat dergisi yazarları oku, hamit coşkun kimdir, hamit coşkun suriye anıları, milat gazetesi yazarları oku, soru adem özköse serbest