30 mayıs 2014 Cuma günü ülke genelinde vizyona giren filmler arasında yerli bir yapım olan Azem: Cin Karası filmi korku ve gerilim izleyicilerini sinemaya bekliyor. Yaşanan gerçek bir olaydan esinlenerek çekilen film Düzce'de bir dağ köyünde geçmektedir. Filmin oyuncu kadrosu, konusu, fragmanı ve bazı diğer bilgiler şöyle:

Film, 1954 yılında Düzce'nin bir köyünde yaşanmış gerçek bir olaydan esinlenerek çekildi. Filmin çekimleri Düzce'de yapıldı. Volkan Akbaş filmin yönetmenliğini üstlendi. Zeki Şen ve Eylül Öztürk adlı oyuncular filmin baş rollerini paylaşıyor.

Filme adını veren Azem ismi, Türkçesi "Savunucu" olarak bilinen ve Arap yarımadasında oldukça yaygın olarak kullanılan eski bir büyünün adıdır.

Filmin Konusu: Aileden miras kalan bir evi görmek üzere genç çift yola çıkar. Gittikleri evle ilgili hiçbir bilgileri yoktur. Düzce'ye vardıklarında da evin düşündükleri gibi olmaması onlarda hayal kırıklığı yaratır.

Yine de geceyi evde geçirmeye karar verirler. Ancak evin Azem büyüsü altında olduğunun ve kötücül bir varlığın kol gezdiğinden habersizdirler. Kış mevsimi olduğundan köyde hemen hemen kimse yoktur. Bu ıssız köyde genç çift, sığındıkları metruk evde şeytani bir varlıkla savaşarak hayatta kalma mücadelesi vereceklerdir.

Filmin Fragmanı

Anahtar Kelimeler: dizi-film, azem anlamı nedir, azem cin karası filmi eleştiriler, azem cin karası filmi hangi sinemalarda, azem cin karası filmi kaç dakika, azem cin karası filmi kaç saat, azem cin karası filmi konusu nedir, azem cin karası filmi nerede çekildi, azem cin karası filmi oyuncu kadrosu, azem cin karası filmi oyuncuları, azem cin karası filmi yönetmeni kimdir, azem cin karası filmi yorumları, azem manası nedir, azem ne demektir