Almanya doğumlu Türk millî futbolcu Nuri Şahin; 5 Eylül 1988 yılında Lüdenscheid'de doğmuştur.Aslen Kırşehirlidir. Ailesi Almancı olup bir de kardeşe sahiptir.Kariyerini Borussia Dortmund'da devam ettirmektedir.Tuğba Şahin ile evlenip bir de oğlu vardır.Bildiği yabancı diller; Türkçe, Almanca, İngilizce, Flamanca'dir.

Almanya’’nın yerel takımlarından biri olan RSV Meinerzhagen takımında göstermiş olduğu başarılarla ilk futbolunu oynamıştır.Borussia Dortmund takımına 2001 yılında transfer olup ilk profesyonel maçına Borussia Dortmund ile Sigma Olomouc'da oynamıştır.En genç oyuncu unvanını 16 yaşında iken Bundesliga ve VfL Wolsburg deplasmanında oynayarak kazanmıştır. Feyenoord takımına 2007 yılında kiralık olarak gitmiştir.2008 ve 2009 yılı sezonunda UEFA Kupası’’nda oynamıştır.Real Madrid takımına transfer 2011 yılında olmuştur.

Nuri Şahin Türkiye A Milli Futbol Takımı forması giyen en geç ve en genç gol atan futbolcu unvanını elde etmiştir.Avrupa 17 Yaş Altı Futbol Şampiyonası ve FİFA 17 Yaş Altı Dünya Kupası milli başarılarına sahiptir. Aynı zamanda; Hollanda Kupası, Bundesliga ve La Liga Kulüp başarılarına sahiptir.

Başarılı genç futbolcu hala Borussia Dortmund takımında oynayarak futbol hayatına devam etmektedir.

Anahtar Kelimeler: nuri şahin, nuri şahin ailesi, nuri şahin başarıları, nuri şahin çocuğu var mı, nuri şahin evli mi, nuri şahin facebook, nuri şahin haberleri, nuri şahin ınstagram, nuri şahin kaç yaşında, nuri şahin kimdir, nuri şahin kısa hayatı, nuri şahin kısaca, nuri şahin liverpool, nuri şahin milli futbol, nuri şahin nerde oynuyor, nuri şahin nerde yaşıyor, nuri şahin nereli, nuri şahin podolski, nuri şahin twitter, nuri şahin wiki, nuri şahin youtube, tuğba şahin