ATV kanalında yayınlanmaya başlayan "Ben onu çok sevdim" adlı dizi yeni bir dönem dizisi olarak ekranlara geliyor. Adnan Menderes'in biyografisi niteliği taşıyan dizide Menderes'i Mehmet Aslantuğ canlandırıyor. Adnan Menderes'in aşkı Ayhan Aydan da dizide konu edilecek. Dizide 1950 senesinde, Demokrat Parti hükümetinin iktidara gelmesi ve başbakan Adnan Menderes’in dönemin çalkantılı süreçlerinde yaşadığı politika serüveni anlatılıyor. Kore savaşı, Sovyetler tehdidi, Nato’ya giriş süreci de dizi de yer alacak. Oyuncu kadrosu şöyle:

"ben onu çok sevdim oyuncuları"
Mehmet Aslantuğ (Adnan Menderes)
İdil Fırat (Berrin Menderes)
Birce Akalay (Ayhan Aydan)
Erdinç Gülener (Hasan Ferit Alnar)
Rıza Akın (Ethem Menderes)
Mehmetcan Mincinozlu (Yüksel Menderes)
Burak Temiz (Aydın Menderes)
Şemsi İnkaya (İsmet İnönü)

"ADNAN MENDERES KISACA KİMDİR"?
Ali Adnan Ertekin Menderes (1899; Çakırbeyli, Aydın – 17 Eylül 1961; İmralı, Bursa), 1950-1960 yılları arasında başbakanlık yapmış, İstiklal Madalyası sahibi Türk siyasetçi ve hukukçu.

Serbest Cumhuriyet Fırkası, Cumhuriyet Halk Partisi ve Demokrat Parti'de siyaset yapan Menderes, 27 Mayıs darbesi'nin ardından, 17 Eylül 1961 tarihinde asılarak idam edildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi 1990 yılında çıkardığı yasayla, Menderes ve onunla beraber idam edilenlere itibarlarını iade etti.

"BEN ONU ÇOK SEVDİM DİZİSİ FRAGMAN İZLE"

Anahtar Kelimeler: dizi-film, adnan menderes hayatı özeti, adnan menderes kimdir kısaca, adnan menderes neden asıldı, adnan menderes nereliydi, ben onu çok sevdim dizisi bölüm fragmanı, ben onu çok sevdim dizisi hangi kanalda, ben onu çok sevdim dizisi hangi zamanda geçiyor, ben onu çok sevdim dizisi konusu, ben onu çok sevdim dizisi ne zaman, ben onu çok sevdim dizisi neyi anlatıyor, ben onu çok sevdim dizisi oyuncu kadrosu, ben onu çok sevdim dizisi oyuncuları