Son zamanlarda Leyla ile Mecnun, Seksenler gibi başarılı komedi dizileriyle adından söz ettiren TRT-1'den osmanlı tarihi dizisi geliyor. Dizi, Osmanlı'daki Lale devri ve Patrona Halil İsyanı etrafında dönecek. Dizide hatice Sultan Rolunde Türkan Şoray var. Aslı Tandoğan ve Öykü Çelik dizideki diğer kadın karakterler. Damat İbrahim Paşa'yı Tolga Karel canlandıracak. Aşağıda diziyle ilgili diğer bilgiler ve dizinin fragmanı var. dizi Her pazartesi saat 19:50'de TRT-1 ekranlarında olacak:

Aslı Tandoğan (Canseza) osmanlı hanedanından intikam almak için yanıp tutuşan biri olarak Entrikalarla dolu olayların baş kahramanı olan canseza rolunde olacak.

Filmde Türkay Şoray, Tolga Karel, Cemal Hünal, Aslı Tandoğan ve Kerem Atabeyoğlu gibi sanatçılar yer alacak. Şoray, dönemin padişahı 3. Ahmet’in ablası Hatice Sultan’ı, Karel Kasım’ı, Hünal Murat’ı, Tandoğan Canseza’yı, Atabeyoğlu ise 3. Ahmet’i canladıracak.

Projeyi üstlenen şirketin uygulayıcı yapımcısı Engin Acurer, gazetecilere yaptığı açıklamada, dizinin senaryosunu Ertan Kurtalan, Gürsel Korat, Hilal Yıldız ve Abdullah Akın’ın yazdığını belirterek, dizinin Osmanlı Devleti’ndeki en önemli isyanlardan biri olan 1729′daki Patrona Halil İsyanı’nı konu aldığını söyledi.

Anahtar Kelimeler: dizi-film, bir zamanlar osmanlı kıyam hangi dönemde geçiyor, bir zamanlar osmanlı kıyam hangi kanalda, bir zamanlar osmanlı kıyam kimler oynuyor, bir zamanlar osmanlı kıyam konusu nedir, bir zamanlar osmanlı kıyam ne anlatıyor, bir zamanlar osmanlı kıyam ne zaman, bir zamanlar osmanlı kıyam oyuncu kadrosu, bir zamanlar osmanlı kıyam oyuncular kimler, bir zamanlar osmanlı kıyam senaryo, bir zamanlar osmanlı kıyam son bölüm izle, bir zamanlar osmanlı kıyam tanıtım fragmanı izle, bir zamanlar osmanlı kıyam yönetmeni kimdir