Deniz Orhun; 1974 yılında doğmuştur.Eğitim olarak; Ankara Universitesi Ziraat Mühendisliği ve Ingiltere London College Economics & Hacettepe Universitesi İşletme Yüksek Lisansı mezunudur.
Amerika’da pastacılık ve fırıncılık eğitimini Kendall College ‘da aldı. Four Seasons Chicago’da Banquet Pastry Chef ve Union League ile Swedish Bakery’de görev yaptıktan sonra International Cuisine Festival’da Türkiye adına temsilci olarak görev alır.Burada birincilik ödülünü elde eder.2008 yılında kurduğu Klemantin Açık Mutfak ve Pasta Evinin kurucusu, sahibi ve şefidir.Aynı zamanda Bilgi Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nde eğitim vermektedir.
Barack Obama’nın 49’uncu doğum günü pastasını yapmıştır.

Anahtar Kelimeler: deniz orhun, deniz orhun burcu, deniz orhun eğitim, deniz orhun evli mi, deniz orhun ınstagram, deniz orhun kaç yaşında, deniz orhun kimdir, deniz orhun kimle evli, deniz orhun klemantin, deniz orhun kocası, deniz orhun ne mezunu, deniz orhun pastane, deniz orhun tarfileri, deniz orhun trt, deniz orhun vikipedi, deniz orhunun çocukları var mı, kısaca deniz orhun