elnur huseynov resimleriO ses Türkiye adlı ses performansı yarışmasında söylediği şarkılarla kendisini dinleyenleri mest eden Elnur Hüseynov'un yarışmayı şimdiden kazanacağına kimsenin şüphesi kalmadı. Peki Elnur kimdir, nerelidir, asıl mesleği nedir? Bu gibi sorulara yanıtlar bulabileceğiniz kısa bir Elnur biyografisi:

7 Mart1987 tarihinde o zamanlar SSCB'ye bağlı Aşkabat'ta doğan Elnur Hüseynov Azerbaycanlıdır. Azeri pop şarkıcısı önce konservatuarda piyano eğitimi alır. Tıp fakültesi'ne bir sene devam eder ama müzik dünyasına geri döner.

Azerbaycan Devlet Opera ve Bale Salonunda işe girdi. 2001 yılında Şarkını Söyle yarışmasında birinci oldu. 2004 yılında imaj ve stil üzerine eğitim almaya başladı.

2008 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Samir Cevatzade ile birlikte "Day after day" adlı eser ile Azerbaycan adına yarıştılar.

Elnur, Rusça, İngilizce, İspanyolca ve Fransızca dillerini biliyor.

O ses Türkiye Performansı 01.12.2014:

Şarkıcının 1 Aralık 2014 tarihindeki O ses Türkiye pogramında söylediği şarkıyı ve sahne performansını yukarıda yer alan resmi video'dan izleyebilirsiniz. Video youtube'dan embed link olarak alınmıştır, websitemizle ilgisi yoktur.

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, elnur hüseynov boyu kaç, elnur huseynov burcu ne, elnur hüseynov dinle, elnur hüseynov kaç yaşında, elnur hüseynov ne mezunu, elnur hüseynov nerelidir, elnur hüseynov o ses türkiye performansı