Google mobil işletim sistemi yüklü Android telefonlar gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Bu telefonlar yaygınlaştıkça da android platformada çalışan oyun ve uygulamalara rağbet artıyor. Bu yazımızda sizler için android telefonlarınıza kurabileceğiniz ve zevkle oynayabileceğiniz 5 adet oyunu tanıtıyoruz. Bu oyunları android market'ten (google play) kolaylıkla indirebilirsiniz:

1. Air Control
Oyundaki amacınız, hava alanı üzerindeki trafiği yöneterek uçakların birbirine çarpmasını engellemek. Denetim ise uçak veya helikoptere dokunup gideceği rotayı çizmek kadar kolay.

2. Tank Hero
Wii gibi çeşitli platformlarda ortaya çıkan bağımlılık yapıcı bir oyun da Tank Hero. Oyundaki amacınız, çeşitli engeller arasında dolaşarak düşmanlarınızı yok etmek. Dolaşmak ve ateş etmek ise oldukça kolay. ekranın sol alt kısmındaki oklar ile tankınızı yönlendirebilir, ateş etmek için ateş etmek istediğiniz yöne dokunabilirsiniz.

3. Drag Racing
Arabalarla ilgiliyseniz Drag Racing hoşunuza gidebilir. Oyundaki amacınız, gidebildiğiniz kadar hızlı gitmek. Bunun için vites geçişlerini doğru zamanda yapmanız gerekiyor. Need for Speed gibi oyunları daha önce oynadıysanız, bu oyunda ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz demektir.

Yarış sırasında kendi arabanızı alt taraftaki şeritte, rakibinizi ise üst şeritte göreceksiniz. Başlangıçta gaz pedalına basın. Vites artırmak için +, düşürmek için - tuşlarına basın. Tüm yapmanız gereken vitesi değiştirdiğiniz zamana odaklanmak.

4. Paper Toss
Oyunda amacınız kağıt topunu çöp kutusunun içine isabet ettirmek. Ancak vantilatörü ve diğer engelleri göz önünde bulundurmalısınız.

5. Glow Hockey
Atari oyunu 'Pong'u seviyorsanız bu oyunun bağımlısı olabilirsiniz. Wii'de oynayabildiğimiz Pong'un neredeyse aynısı olan oyun, aynı ses ve ışık efektlerine sahip. Denetim ise oldukça basit, halkanızı parmağınızla kaydırın, özel parmak tekniklerinizle bilgisayar rakibinizi yenmeye çalışın!

Kaynak: http://www.chip.com.tr/

Anahtar Kelimeler: teknoloji, android angry birds indir, android en iyi uygulamalar, android hangi oyunlar var, android işe yarar güzel uygulamalar, android nedir kısaca, android oyun yükleme, android oyunları indir, android özeti, android ücretsiz oyunlar, bilgisayara android oyun kurma, en iyi android programları, en iyi android telefonlar, en iyi android uygulamaları, en ucuz android telefonlar, laptopa android oyun kurma, ücretsiz android oyunları