evliya çelebi ve ölümsüzlük suyuTürkiye'nin ilk üç boyutlu animasyon filmi olarak tarihe geçen Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu büyük bir heyecanla izleyici karşısına çıkmayı beklerken biz de bu yazımızda filmi mercek altına alalım dedik. İşte ilk yerli animasyon filmimiz olan "Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu" hakkında bilmeniz gereken bazı ilginç bilgiler:

7 Kasım 2014 tarihinde ülke çapındaki bütün sinema salonlarında vizyona girecek olan Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu adlı animasyon filmi, yönetmenliğini Serkan Zelzele tarafından yönetildi ve Uğur Uzunok tarafından senaryosu yazıldı.

Evliya Çelebi Filmin Konusu Nedir?
Evliya Çelebi, dünyanın her yerini görmek için uzun yaşamak istemektedir. Bu nedenle Nil Nehri kıyısındaki ölümsüzlük suyunun peşine düşer. Bunu duyan Mısır Kraliçesi, Evliya Çelebi'yi cezalandırmak için ona büyü yapar ve uyutur. Kendini bir anda günümüz İstanbul'unda bulan Evliya Çelebi, Kraliçe'nin adamlarından kaçmaya çalışır. Filmin türü komedi ve fantastik.

Film seslendirmeleri kimlere ait:
Evliya Çelebi'nin sesini Haluk Bilginer,
Kaz'ı Cengiz Küçükayvaz,
Kraliçe'yi Nurseli İdiz,
Kargaları ise Murat Cemcir ve Ahmet Kural
seslendiriyor.

Evliya Çelebi Filmi Fragmanı İzle

Anahtar Kelimeler: dizi-film, evliya çelebi ve ölümsüzlük suyu hangi sinemalarda, evliya çelebi ve ölümsüzlük suyu konusu nedir, evliya çelebi ve ölümsüzlük suyu nerede çekildi, ilk türk 3d animasyonu filmi, ilk yerli 3d animasyon filmi