Din ve siyaset hakkındaki aşırı görüşleriyle dikkat çeken ve bir ateist olduğunu açıklayan Fazıl Say ünlü bir piyanisttir. Aynı zamanda Bestecidir. Müzisyen Yazar ve müzikolog Ahmet Say'ın oğludur. 14 Ocak 1970 tarihinde Ankara'da doğmuşur. Yakın zamanda attığı twit'ler yüzünden hakkında 1.5 yıl hapis istemi vardır. Hakkında kısa bilgileri şöyle sıralayabiliriz:

1987 yılında konservatuarı bitiren piyanist, Almanya’nın DAAD bursuyla bu ülkeye gitmiş, Düsseldorf Müzik Yüksek Okulu’nda ABD'li piyanist David Levine'in öğrencisi olmuştur. Dünyanın önde gelen Schubert yorumcularından olan Levine, "Yaratıcı Yorumculuk" açısından örnek bir piyanisttir. Fazıl Say, piyanist kimliğiyle onu örnek almıştır.

2007 yıllarının sonunda yabancı bir gazeteye verdiği demeçlerle gündeme gelmiştir. Say, AKP iktidarını açıkça eleştirmiş, Cumhuriyet'in temel niteliklerinin tehlikede olduğunu, bundan endişe duyduğunu söylemiştir. Say ayrıca müzik eğitiminin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önemsenmediğine vurgu yapmıştır. 2007 yılı sonunda ayrıca bir ödül kazanmıştır.

Kitapları

'Uçak Notları', Müzik Ansiklopedisi Yayınları, Kasım 1999
Yalnızlık Kederi , Doğan Kitap
Metin Altıok Ağıtı, Evrensel Basım Yayın

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, fazıl say 1.5 yıl hapis, fazıl say ateist mi, fazıl say biyografi kısa, fazıl say din islam ne dedi, fazıl say eserleri dinle, fazıl say islama hakaret, fazıl say japonya, fazıl say kimdir kısaca, fazıl say kimle evli, fazıl say müslümanlara hakaret, fazıl say nerelidir, fazıl say piyano dersleri, fazıl say siyasi görüşleri, fazıl say suçu nedir, fazıl say twitleri, fazıl say twitter hesabı, fazıl saya hayatı özet