Nerede kritik bir futbol maçı olsa ya da önemli bir derbi maçımız varsa, hakem olarak Fırat Aydınus atanıyor genelde. Peki kimdir Fıray Aydınus, hakemliğe nasıl başlamıştır ve nasıl iyi bir hakem olmuştur. Bu yazımızda ünlü hakem fırat aydınus hakkında kısa bilgiler vereceğiz. İşte genç ve başarılı, fifakokartlı hakemimiz Fırat Aydınus hakkında kısa bilgiler:

Fırat Aydınus, 25 Ekim 1973 İstanbul'da doğmuştur, Türkiye Futbol Federasyonu'na bağlı olarak Türkiye Süper Ligi'nde görev yapan FIFA kokartlı bir hakemdir.

Hakemliğe 1993 yılında başlamıştır. İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezundur. UEFA'nın Cüneyt Çakır ile birlikte Avrupa Kupalarında en çok maç verdiği Türk hakemdir.

İstanbul yöresi hakemi olan Aydınus 1,83 m. boyundadır ve Kilosu 74 Kg'dır. 2005 yılında evlenmiştir.

Bir ropörtajında; Fırat Aydınus'a futbolla ve hakemlikle ilgilenmeye nasıl başladığı sorulduğunda, "Fatih" gibi bir semtin havasını solumak da çocuk kalbime futbol sevdasını düşürmüş olabilir. Vefa Stadı'nda oynanan maçları kaçırmadan büyüdüm" diyor.

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, fifa kokart nedir, fırat aydınus asıl mesleği nedir, fırat aydınus avrupa maçları, fırat aydınus boyu kaç, fırat aydınus gerçek mesleği ne, fırat aydınus hayatı özet, fırat aydınus istatistikleri, fırat aydınus kimdir kısaca, fırat aydınus kimle evli, fırat aydınus kısa biyografi, fırat aydınus nasıl hakem oldu, fırat aydınus nerelidir, fırat aydınus özgeçmiş, fırat aydınus roportajı, fırat aydınus yaşı kaç, fırat aydunus yönettiği maçlar, maç hakemi nasıl olunur