Google Drive, Google'ın yeni duyurduğu, PC'ler ve mobik platformlar için online depolama birimi hizmetinin ismidir. Google hesabı olan herkese 5GB'a kadar ücretsiz depolama imkanı sunacağını da duyurdu. Bakalım Google Drive, Dropbox ya da Icloud gibi rakiplerinin arasından sıyrılabilecek mi? Google Drive hizmetinden faydalanabilmek için gmail hesabınızın olması yeterli. İlk 5GB bedava olacak.

Google'ın bir süredir üzerinde çalıştığı bulut sistemi Google Drive'ın detayları belli oldu. Google daha önceden de tahmin edildiği gibi bugün, yani 24 Nisan'da Google Drive'ın resmi duyurusunu gerçekleştirdi. Öncelikle Google Drive'ın ne tarz bir sistem olduğundan kısaca bahsedelim.

Dropbox her kullanıcısına bedava 2 GB alan veriyor. Google Drive'ın ise her kullanıcısına 5 GB bedava alan vereceği belirlendi. Dropbox'un iki katından da fazla olması yeni bulut kullanıcıları için oldukça önemli bir karar noktası olabilir. Bir de Google Drive'ın Gmail ve Google+ ile ortak çalışacağını da düşünürsek Dropbox'un bu dakikadan sonra işi zor olabilir. Dropbox, geçtiğimiz haftalarda arkadaşını getirene artık iki kat alan vereceğini açıklamıştı.

Google Drive; Windows, Mac, iPhone ve Android için hizmet verecek. iPhone ve Android'de mobil uygulama olarak, Windows ve Mac'te ise klasör mantığıyla hizmet verecek. İşletim sisteminde kurduğunuz bir Drive klasörü sizin bulut alanınız olacak. Mac'e kurmanın Windows'a göre biraz daha zahmetli olacağı belirtiliyor. KAYNAK: Yazan: Yusuf Canpolat , SDN - ShiftDelete.Net

Anahtar Kelimeler: teknoloji, bilgisayar google drive kurmak, bilgisayara google drive install, dropbox vs google drive, google drive amacı nedir, google drive deneme sürümü, google drive fiyatları nedir, google drive hesabı nasıl alınır, google drive indir ücretsiz, google drive nasıl kullanılır, google drive nasıl kurulur, google drive nedir kısaca, google drive nereden alınır, google drive programı indir kur, google drive vs icloud, google driver download