10 Kasım 2013 saat 19.00'da Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanacak Fenerbahçe - Galatasaray derbisinin merakla beklenen hakemi sonunda belli oldu. O isim, Bülent Yıldırım. Yıldırım 1 mart 1972'de Kayseri'de doğmuş ve 2003 yılından beri süper ligde düdük çalıyor. Toplam hakemlik süresi ise tam 19 yıl. Euro 2012 elemelerinde de bazı maçlarda görev yapmış fifa kokartlı bir hakem. 1.83m boyunda ve gerçek mesleği başmüfettişliktir. Deneyimli hakemin Derbi istatistikleri ise şöyle:

Bülent Yıldırım bugüne kadar Fenerbahçe'nin 34 maçını yönetti. Fenerbahçe bunların 22'sini kazanırken, 9 yenilgi ve 3 beraberlik aldı. Bu maçlarda Fenerbahçe'li oyunculara 1 kırmızı kart gösterdi.

Tecrübeli hakem, Galatasaray'ın da 29 maçını yönetti. Sarı-kırmızılılar bu maçların 16'sını kazanırken, 5 yenilgi 8 beraberlik ile sahadan ayrıldı. Yıldırım, Galatasaraylı futbolculara 3 kırmızı kart çıkardı.

Bülent Yıldırım daha önce 3 kere de Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde düdük çaldı. Bu maçların ikisi berabere biterken. 1'ini Galatasaray kazandı. fenerbahçe Yıldırım ile derbi maçı henüz kazanamadı.

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, bülent yıldırım asıl mesleği nedir, bülent yıldırım biyografi kısa, bülent yıldırım fenerbahçe galatasaray maçları, bülent yıldırım fenerbahçe maçları istatistik, bülent yıldırım galatasaray maçları istatistik, bülent yıldırım hangi bölge hakemi, bülent yıldırım kaç yaşındadır, bülent yıldırım nerelidir, bülent yıldırım yönettiği maçlar, nasıl futbol hakemi olunur, türk futbol hakemleri