İki dönemdir İBB başkanlığını yürütmekte olan ve 3.dönemin de en kuvvetli adaylarından biri olan Kadir Topbaş 8 ocak 1945 tarihinde Artvin'de doğmuştur ve gerçek mesleği Mimarlıktır. Kadir Topbaş, orta öğrenimine Işık Lisesi'nde başlayıp İstanbul İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı.

1972 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden, 1974 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. Tayyip Erdoğan İBB başkanıyken, onun danışmanlığını yapan Topbaş bir dönem Beyoğlu'nun da ilçe belediyesi başkanlığı görevi de yapmıştır. İstanbul büyükşehir belediyesi başkanlığını 1 nisan 2004'ten beri yürütmektedir. Koltuğu Ali Müfit Gürtüna'dan almıştır. Bir çok projeye katkısı olduğu için takdir kazanmış bir isimdir.

Aynı zamanda belediyecilikle alakalı bir çok uluslararası görevlerde de bulunan Dr. Kadir Topbaş, Özleyiş hanım ile evli ve üç çocuk babasıdır.

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, kadir topbaş asıl mesleği nedir, kadir topbaş ekşi sözlük, kadir topbaş hangi üniversite mezunu, kadir topbaş ibb için yeniden aday mı, kadir topbaş kimdir kısaca, kadir topbaş kiminle evli, kadir topbaş mal varlığı nedir, kadir topbaş nerelidir, kadir topbaş okuduğu okullar, kadir topbaş serveti nedir, kadir topbaş twitter hesabı, kadir topbaş yaptığı hizmetler