aziz nesin nasıl öldü | AzBilgi.com - A'dan Z'ye kısa ve özet bilgi
warning: Creating default object from empty value in /home/fbyr/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

aziz nesin nasıl öldü


Aziz Nesin kimdir?Eserleri Nelerdir?

Etiketler: aziz nesin, aziz nesin biyografisi, aziz nesin çocukları var mı, aziz nesin edebi kişiliği, aziz nesin eserleri, aziz nesin eşi kim, aziz nesin hayatı, aziz nesin hikayeleri, aziz nesin kaç yaşında öldü, aziz nesin kitapları, aziz nesin mal varlığı, aziz nesin nasıl öldü, aziz nesin ne zaman öldü, aziz nesin nereli, aziz nesin öyküleri, aziz nesin romanları, aziz nesin şiirleri, aziz nesin sözleri, aziz nesin türklerin yüzde 60ı aptaldır, aziz nesin vakfı

Özel Hayatı;
20 Aralık 1915 tarihinde Mehmet Nusret Nesin ya da bilinen adıyla Aziz Nesin Heybeliada'da doğmuştur. 6 Temmuz 1995 yılında ise Alaçatı'da vefat etmiştir. 1939 yılında Vedia Hanım ile tanışır ve evlenir. Vedia Hanım ile Aziz Nesin’in Ateş ve Oya adında çocukları olur ancak 1948 yılında boşanırlar.
Darüşşafaka Lisesi'nden mezun olmuştur.Daha sonra 1937 yılında Ankara Harp Okulu'nu bitirip asteğmen oldu.Aynı zamanda bu yıllarda Güzel Sanatlar Akademisi Süsleme Bölümü'ne devam ettirmiştir. Devamını Okuyun »

Pzt, 02/22/2016 - 17:03 tar. admin gön.

madımak olayı ve sivas katliamı nedir?

Etiketler: soru, aziz nesin kimdir kısaca, aziz nesin nasıl öldü, madımak olayı aziz nesin öldü mü, madımak olayı kim yaptı, madımak olayı nasıl oldu, madımak olayı neden oldu, madımak olayı nedir kısaca, madımak oteli nerededir, sivas katliamı aziz nesin öldü mü, sivas katliamı kaç kişi öldü, sivas katliamı kim yaptı, sivas katliamı nasıl oldu, sivas katliamı ne zaman oldu, sivas katliamı nedir kısaca

2 temmuz 1993 tarihinde Pir Sultan Abdal Kültür Derneğine üye bir grubun sivas‘taki madımak ötelinde bulunması yüzünden bir kesim kişiler oteli ateşe vererek yaktı. Toplamda 35 kişi yanarak ya da dumandan boğularak öldü. Aralarında Aziz Nesin‘in de bulunduğu bir çok kişi yaralandı. Saldırının davası 19 yıl sonra zaman aşımına uğrayarak düştü. Bu talihsiz Olay bir çok kişi tarafından Türkiye‘nin en kanlı Alevi-Sünni çatışmalarından biri olarak kabul edilmektedir. Devamını Okuyun »

Sal, 03/13/2012 - 16:32 tar. admin gön.Sitedeki herhangi bir içerik, o içeriğin canlı linki yazının altında kaynak gösterilmeden başka bir websitesinde yayınlanmak için alıntı yapılamaz. Bu sitede yer alan sağlık ve tıpla ilgili hiç bir yazı teşhis ya da tedavi amaçlı olmayıp sadece bilgilendirme amaçlıdır. Websitemizdeki içerikten başta alıntılama ilgili hukuki sorunlar olmak üzere herhangi bir nedenle şikayetiniz varsa iletişim sayfasını kullanarak bize haber verebilirsiniz. Websitemizi kullanmaya başlamadan önce gizlilik ve kullanıcı sözleşmesi sayfalarını okumanızı tavsiye ederiz. AzBilgi.com, herhangi bir kurum ya da kuruluşa bağlı olmayıp şahsi bir blog oluşumudur. Websitemizde Google Adsense reklamları uygulanmaktadır. Bir reklamın bu websitesinde yayınlanmış olması, o reklamı onaylıyoruz anlamına gelmez. WebSitemizde yer alan bilgilerin doğruluğunu ya da kesinliğini hiçbir şekilde garanti etmiyoruz. Site Drupal altyapısını ve Glossyblue temasının bir hayli değiştirilmiş halini kullanmaktadır. Site en iyi Google Chrome tarayıcı ile görüntülenir.

@2012 - 2014 | farkineki.com | İLETİŞİM | HAKKIMIZDA | KULLANICI SÖZLEŞMESİ | GİZLİLİK | SİTEMAP | sitemap.html | Google+ | GİRİŞ

Real Time Web Analytics
De ki: "Hak geldi, batıl yok oldu. Hiç şüphesiz batıl yok olucudur." [İsra, 81]