İLİTAM, ilahıyat tamamlama programıdır. İki yıllık ilahıyatı bitirenlere ilahıyat fakültesi mezunu olma imkanı verir. Programı kazanmak için DGS notunun yüzde altmışı ve önlisanstaki not ortalamasının yüzde kırkının toplamına bağlıdır. İşte ilitam programıyla ilgili bilmeniz gereken diğer bilgiler:

Programa kayıt hakkı kazanmak için yapılan sıralamada 4’lük sistemle mezun olanların mezuniyet ortalaması YÖK’ün belirlediği ölçütlere göre 100’lük sisteme çevrilir.

İLİTAM uzaktan eğitim programına başvurular internet üzerinden online form doldurularak yapılır. Adaylar formu doldururken yanlış bilgi vermemelidirler. Aksi halde kesin kayıt sırasında yanlış beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvurusu iptal edilir.

A. Lise diplomasının aslı
B. İlahiyat Önlisans diplomasının veya geçici mezuniyet belgesinin aslı
C. Dikey Geçiş Sınav sonuç belgesi
D. Önlisans Not döküm (Transkript) belgesinin aslı
E. Nüfus Cüzdan Fotokopisi (TC. Kimlik nolu)
F. Öğrenci harcı ileöğrenim giderinin yatırıldığına dair banka dekontları.
G. Askerlik belgesi
H. İkametgâh ilmühaberi
I. Vesikalık Fotoğraf (6 adet)

İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSUZEM) bünyesinde verilecek İlahiyat Lisans Tamamlama Programı (İLİTAM)’na başvurabilmek için aşağıdaki özelliklere sahip olmak gerekir:

• 2010 Dönemi DGS sınavına girmiş olmak.
• Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Önlisans Programı veya İlahiyat Meslek Yüksek Okulu mezunu olmak ya da bir örgün ilahiyat programının ilk iki yılını tamamlayarak Sosyal Bilimler Önlisans Diploması almış olmak (Yerleştirme puanının hesaplanmasında diploma notu esas alındığı için, mezun olma aşamasında olsa dahi henüz mezun olmamış olanların başvuruları kabul edilmeyecektir).

Başvurular İstanbul Üniversitesi Uzaktan eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi web sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır.

Anahtar Kelimeler: soru, din kültürü öğretmeni nasıl olunur, ilahiyat mezunları ne iş yapar, ilahiyat önlisans programı, ilitam başvuru ne zaman, ilitam dgs farkı, ilitam şartları nelerdir, ilitama nasıl başvurulur, kuran-ı kerim öğreticisi nasıl olunur