Son yılların en verimli roman yazarı İskender Pala 2014 yılını da es geçmeyerek yeni romanıyla hayranlarının karşısına geçti. İki yüz bin adetlik ilk baskı adediyle raflarda yerini alan Mihmandar romanı, İstanbul kuşatması sırasında vefat eden ünlü Sahabe Eyüp El Ensari'yi konu ediniyor. İşte romanla ilgili bilgiler:

İskender Pala imzalı roman Kapı yayınlarından çıktı ve ilk baskısı 200bin adet olarak girildi. Kitabın internet fiyatı 14.95. Konusu ise Peygamber efendimizin sahabelerinden Hz. Eyüp El Ensari'nin hayat hikayesidir. Bilindiği gibi Hz Eyüp El Ensari, peygamber efendimizi Medine'de misafir eden sahabeydi. Zaten roman ismi seçilirken Eyüp El Ensari'nin bu özelliğine atıfta bulunulmuş gibi duruyor. Çünkü mihmandar kelimesinin manası ev sahibi, misafir ağırlayan kimse demektir.

Kitap Hz Eyyüp El Ensari'nin atalarının Medine'ye yerleşme hikayesiyle başlamaktadır. Sonra Sözü Hz Ebu bekir alıyor ve hicret kısmı işleniyor. Sonrasında ise Muaviye dönemine atlanıyor Eyüp Sultan'ın seksen yaşındayken çımtığı İstanbul seferi konu ediliyor. Bütün bunların yanında romanda yan hikayeler de mevcuttur.

Anahtar Kelimeler: edebiyat, eyüp sultan kimdir kısaca, eyüp sultan nerede ölmüş, iskender pala kimdir kısaca, iskender pala mihmandar konusu nedir, iskender pala mihmandar roman özeti, iskender pala romanları, mihmandar kelimesinin anlamı nedir, mihmandar ne demektir, mihmandar romanı eleştiriler, mihmandar romanı hakkında bilgiler, mihmandar romanı kaç para, mihmandar romanı olay örgüsü, mihmandar romanı yorumlar