16 Eylül 2014 itibariyle Hüseyin Avni Mutlu'nun yerine İstanbul'un yeni valisi olarak atanan Vasip Şahin 1964 yılında Bayburt'ta doğmuştur. 1985 yılında Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Çeşitli il ve ilçelerde kaymakamlık ve valilik görevlerinde bulunmuştur. İşte İstanbul'un yeni valisi Vasip Şahin'in kısa hayat hikayesi ve vasip isminin anlamı:

1985 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirir. Sırasıyla Küre ve Pütürge ilçelerinde kaymakam, Muş ilinde Vali Yardımcısı, Mudurnu ve Kızılcahamam kaymakamı, Düzce Vali Yardımcısı olur. Daha sonra 2008 ve 2010 yılları arasında iki yıl İller İdaresi Genel Müdürlüğü yapmıştır.

vasip şahin kimdir

11 Mayıs 2010 tarih ve 407 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yeni ilimiz Düzce'ye vali olmuştur. 3 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan valiler kararnamesi ile Malatya Valisi olarak atanmıştır. 16 Eylül 2014 itibarıyla İstanbul Valisi olmuştur.

Evli ve üç çocuk babası olan Vasip Şahin'in Vali Mutlu gibi twitter'da aktif olup olmayacağı merak ediliyor. Attığı espirili twitlerle vali mutlu fenomen olma yolunda ilerliyordu. Adresi: http://Twitter.com/@vasipsahin

Vasip isminin anlamı: Kökeni Arapça olan vasip kelimesi sürekli, devamlı demektir.

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, istanbulun yeni valisi kimdir, vali nasıl olunur, vali olmak için hangi okulu okumak lazım, vasip isminin anlamı nedir, vasip ne demektir, vasip şahin asıl mesleği nedir, vasip şahin biyografisi, vasip şahin eşi kimdir, vasip şahin evli mi, vasip şahin hakkında kısa bilgi, vasip şahin hangi okul mezunu, vasip şahin kaç yaşında, vasip şahin ne mezunu, vasip şahin nerelidir, vasip şahin twitter adresi