Bilgisayarda klavyede olmayan bazı simgeleri nasıl yapabiliriz sorusunun kolay bir cevabı var. Örneğin pi sayısı, gülücük işareti, yıldız işareti ve diğer bazı özel simge ve işaretleri nasıl yapabileceğinizi göstereceğim. En kısa yol klavyenin ALT tuşuna basılı haldeyken ve istediğiniz işaretin numarasına aynı anda basmak lazımdır. Şimdi ne demek istediğimi örneklerle kısaca açıklayalım:

Mesela bilgisayarda ® (r) işareti yapmak istiyorsunuz. ALT + 169 kombinasyonunu kullanmalısınız. Yani önce ALT tuşuna nasılı tutacaksınız bu arada da 1-6-9 tuşlarına sırayla basacaksınız. İşte bu kadar basit. Şimdi bazı önemli işaretlerin kodlarını veriyorum:

¿ Ters soru işareti nasıl yapılır? Ters soru işareti bilindiği üzere İspanyolcada soru cümlelerinde kullanılır ve ALT + 168 ile yapılır.

Kalp işareti nasıl yapılır? ♥ işareti ALT + 3 tuşlarıyla birlikte yapılabilir.

Dolar işareti nasıl yapılır? $ işareti ALT Gr + 4 tuşlarıyla birlikte yapılabilir.

Euro işareti nasıl yapılır? € işareti ALT Gr + E tuşlarıyla birlikte yapılabilir.

Gülme işareti nasıl yapılır? ☺ işareti ALT + 1 tuşlarıyla birlikte yapılabilir.

Diğer bütün klavye işaretleri için windows başlat menüsü altındaki çalıştır kısmı tıklanarak buraya charmap yazılarak istediğiniz işareti kopyalamak yolu da takip edilebilir. Sizlere bir çok işareti de aşağıya veriyorum bunlardan istediğinizi kopyalayarak kullanabilirsiniz:

✈ ♋ 웃 유 ☠ ☯ ♥ ✌ ✖ ☢ ☣ ☤ ⚜
❖ Σ ⊗ ♒ ♠ Ω ♤ ♣ ♧ ♡ ♦♢
♔ ♕ ♚ ♛ ★ ☆ ✮ ✯ ☄ ☾ ☽ ☼
☀ ☁ ☂ ☃ ☻ ☺ ۞ ۩ ♬ ✄ ✂
✆ ✉ ✦ ✧ ∞ ♂ ♀ ☿ ❤ ❥ ❦ ❧
™ ® © ✗ ✘ ⊗ ♒ ▢ ▲ △ ▼ ▽
◆ ◇ ○ ◎ ● ◯ Δ ◕ ◔ ʊ ϟ ღ 回 ₪
✓ ✔ ✕ ☥ ☦ ☧ ☨ ☩ ☪ ☫ ☬ ☭ ™©®

YAZIYI YARARLI BULDUYSANIZ FACEBOOK SAYFAMI DA BEĞENİR MİSİNİZ?

Anahtar Kelimeler: soru, facebook işaretleri nasıl yapılır, gülücük klavyede nasıl yapılır, işareti nasıl yapılır, klavye işarleri nasıl yapılır, özel işaretler bilgisayarda nasıl yapılır, özel simgeler nasıl yapılır, pi sayısı bilgisayarda nasıl yapılır, ters soru işareti nasıl yapılır, yıldız klavyede nasıl yapılır