Soğan ve sarımsaklar soyulup yıkanır küçük hale gelinceye kadar doğranır. Robotda da ezebilirsiniz.Bayat ekmek içlerini ıslatıp iyice sıkılır.(soğan ve bayat ekmek içlerini sıkmaz,suyunu güzelce almazsanız eti sulandırır ve köfteniz çok yumuşak olur) Tüm bu malzemeler Kıymaya eklenip, Baharatlar ve yumurtayı ilave ettikten sonra hepsi yoğrulur.İstediğiniz şekilde köfteleri hazırlayabilirsiniz.

Patatesleri soyulur, yıkanır ve orta kalınlıkta halka halka dilimleyebilirsiniz.Fırın kabınının üzerine pulbiber,kekik,tuz ve zeytinyağı ekleyip harmanlayın.Üzerine kabuklarını soyup halka dilimlediğiniz domatesleri yerleştirin.

Sivribiberlerin pullarını çıkartıp , ortadan ikiye bölüp, pateteslerin üzerine aralıklarla yerleştiriniz.

Sos için:
½ su bardağı sıcak suda salçaları erittim ve garnitürün üzerine gezdirin. Köftelerin üzerine yerleştirin.220 C ısılı fırında pişirmeye devam ettim.

Afiyet olsun..

Malzeme Listesi:

Köfte için:
½ kg.köftelik kıyma
1 adet soğan
2-3 diş sarımsak
2 dilim bayat ekmek içi
1 adet yumurta
1 silme tatlı kaşığı karabiber
1 çay kaşığı kimyon
½ tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı kuru kekik
5 adet patates
4 adet sivri biber
3 adet domates
1 tatlı kaşığı kekik
1 tatlı kaşığı pulbiber
2 çorba kaşığı sıvı yağ
Tuz.

Sos için:
½ su bardağı sıcak su
1 tatlı kaşığı domates salçası
1 çay kaşığı biber salçası

Anahtar Kelimeler: mutfak, borcamda köfte patates, borcamda yemek pişer mi, fırın yemekleri, fırına borcam konulur mu, köfte nasıl yapılır, köfte patates, köfte patates kaç dakikada pişer, köfte patates kaç derecede pişer, kolay köfte yapımı, kolay yemekler, pratik yemekler