Kurt Seyit ve Şura adlı dizi, Karpatlar cephesinde savaşan bir subay ile onun sevgilisinin hikayesini konu alıyor. Aslında Kurt Seyit ve Shura, Nermin Bezmen tarafından yazılmış bir romandır. Bu dizi de o romandan esinlenerek oluşturulmuştur. Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah'ın başrollerinde olduğu bu iddialı yapım hakkında kısa bilgilere bir bakalım şimdi:

Dizinin yapımcısı AY yapım şirketi. Dizinin Yönetmeni ise Hilal Saral'dır. Aynı adlı romandan esinlenmiş dizisinin senaristi ise Ece Yörenç. Kırım Türkü olan bir muhafız subayı Kurt Seyit rolünde Kıvanç Tatlıtuğ var. Soylu bir ailenin kızı olan ve Kurt Seyit ile ilişkisi olan Şura ise Farah Zeynep Abdullah tarafından canlandırılacak..

Dizinin geçtiği zaman dilimi 1900 ila 1920'lı yıllar. Dizinin mekanları, karpatlar, Rusya ve İstanbul. Mart ayında ekranlara gelecek dizinin ikinci fragmanı da yayınlandı.

KURT SEYİT VE SHURA KİTAP ÖZETİ:
Roman, Çarlık Rusyasının süslü püslü hayatlarından Bolşevik devrimiyle İstanbul'a sürüklenen yaşamları konu ediniyor. 1892 yılının Yalta'sından Saint Petersburg'un saltanat günlerine Karpatlar cephesinden ihtilalin cehennemine ve nihayet işgal altındaki İstanbul'a, 1920'lerin Pera'sına, macera dolu bir yolculuk var romanda..

KURT SEYİT VE ŞURA FRAGMAN İZLE

Anahtar Kelimeler: dizi-film, kurt seyit kimdir kısaca, kurt seyit rolünü kim oynuyor, kurt seyit ve shura roman özeti, kurt seyit ve şura dizisi konusu nedir, kurt seyit ve şura dizisi oyuncu kadrosu, kurt seyit ve şura dizisi yeni fragman izle, kurt seyit ve şura dizisi yönetmeni kim, kurt seyit ve şura hangi dönemi anlatıyor, kurt seyit ve şura hangi zamanda geçiyor, kurt seyit ve şura nerede çekiliyor, kurt seyit ve şura savaş sahneleri, şura isminin anlamı nedir, şura rolünü kim oynuyor