Orhan Pamuk'un Masumiyet Müzesi, 70'li yıllarda başlayan ve 2000'li yıllara devam eden bir aşk hikayesini konu ediniyor. İstanbul Nişantaşı'nda geçen bu aşk hikayesinde 18 yaşındaki fakir bir kız ve onun uzak akrabası olan 30 yaşındaki zengin genç Kemal'in yaşadığı aşk anlatılıyor.

Kemal'in Fusün'a olan aşkı gel zaman git zaman obsesif bir halır. Kemal Fusün için nişanlısından ayrılır, Kemal Fusun ile olmak ister, ama her iki aile de çeşitli sebeplerden ötürü buna izin vermez.

Fusün mahalladen taşınır, Kemal Fusünun peşine düşer. uzun süre sonra Fusun'un ailesinin bulunduğu yeri bulur. Fakat bir sorun vardır: Fusun Evlenmiştir.

Kemal, evli olmasına rağmen Fusun'dan vazgeçemez. Bu evliliğin eninde sonunda biteceğini düşünerek, her akşam Fusunları ziyarete gider. Kemal, senaryo yazarı olan Fusun'un kocasına çekeceği film için finansman sağlayacağı için, koca ile Kemal arasında bir arkadaşlık bağı da oluşur.

Kemal, Fusuna öyle takıntılı bağlıdır ki Her gün fusun'a ait bir eşyayı çalarak evine götürür. En sonunda bu eşyalardan bir müze kuracaktır.

Anahtar Kelimeler: edebiyat, masumiyet müzesi değerlendirme, masumiyet müzesi eleştiriler, masumiyet müzesi kısa bir özet, masumiyet müzesi kısaca, masumiyet müzesi konusu, masumiyet müzesi ne anlatıyor, masumiyet müzesi özet, masumiyet müzesi yorumlar