Medcezir , Amerikan yapımı dizi uyarlamalarından en yenisi. Ünlü ABD dizisi The O.C. dizisinden uyarlama bir senaryoya sahip bu dizi ve cuma günleri yayınlanmaktadır. Star TV’de iki ay önce yayınlanmaya başlayan dizinin adının ilk olarak Aşk Hikayesi olacağı belirtilmişti. Ancak sonradan bir değişikliğe gidilerek diziye “Medcezir” adı verildi. İşte Medcezir dizisiyle alakalı bazı önemli bilgiler:

Senaryosunu Melek Gençoğlu ve Ece Yörenç’in yazdığı, “O gün, sakin hayatımıza bir bomba düştü. Ve o günden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı” sloganıyla sunulan dizi, hem konu hem de kadrosuyla dikkat çekiyor.

Başrollerinde Çağatay Ulusoy (Yaman Koper) ve Serenay Sarıkaya (Mira Beylice) gibi isimlerin yer aldığı Medcezir dizisi, fakir genç olarak Yaman Coper‘i (Çağatay Ulusoy), zengin kızı olan Mira Beylice karakterini (Serenay Sarıkaya) canlandırmaktadır.

Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya ile birlikte 'Med cezir' de yer alan diğer isimler; Barış Falay, Mine Tugay, Şebnem Dönmez, Hazar Ergüçlü, Taner Ölmez, Murat Aygen ve Can Gürzap.

Senaryosunu reyting rekorları kıran dizilerin yaratıcıları Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu'nun kaleme aldığı 'med cezir'in yönetmen koltuğunda Ali Bilgin oturuyor. Medcezir, her cuma STAR TV ekranlarında.

Diziye ismini veren arapça kökenli medcezir kelimesinin manası gelgittir. Bilindiği gibi gelgit, coğrafyada Güneş veya Ay’ın yer çekimi etkisiyle okyanuslarda görülen suların alçalması ve yükselmesi olayı olarak adlandırılır.

Anahtar Kelimeler: dizi-film, çağatay ulusoy kimdir, çağatay ulusoy nerelidir, ece yörenç kimdir, medcezir anlamı nedir, Medcezir dizisi konusu nedir, medcezir hangi kanalda, medcezir hangi yabancı filmden uyarlandı, medcezir manası nedir, medcezir mertin gerçek adı, medcezir ne demektir, medcezir ne zaman, medcezir oyuncu kadrosu kimdir, medcezir ve The Orange County, melek gençoğlu kimdir, Mira Beylice'yi kim oynuyor, Serenay Sarıkaya kimdir, Yaman Koper'ı kim oynuyor