Fenerbahçe Spor Kulubüne başkanlık için aday olduğunu açıklayan Mehmet Ali Aydınlar bir dönem Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı da yapmış bir spor ve iş adamı. Aydınlar, Acıbadem Sağlık Grubu'nun da kurucusudur ve başkanıdır. 24 Temmuz 1956 tarihinde Malatya'da doğmuştur, memleketi Arapgir'dir. Gerçek işi ise mali müşavirliktir. Oğlunu trafik kazasında kaybetti. Türkiye'nin sayılı zenginlerden biri olarak gösterilen Aydınlar, Fenerbahçe'ye başkan olmak için adaylığını açıkladı.

Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanıdır. Dünyaca ünlü sporcuları Türkiye'ye getirdi. 2008'de TFF yönetim kuruluna seçildi. Ayrıca, memleketi Arapgir'e bir Anadolu öğretmen lisesinin yapılmasını sağladı ve buraya trafik kazasında kaybettiği oğlu Kerem Aydınlar'ın adını verdi. 29 Haziran 2011'de Türkiye Futbol Federasyonu'nun kırkıncı başkanı seçildi. 31 Ocak 2012'de TFF başkanlığından istifa etti.

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, acıbadem hastanesi sahibi kimdir, fenerbahçe spor klübü başkanları, mehmet ali aydınlar asıl mesleği nedir, mehmet ali aydınlar basın toplantısı, mehmet ali aydınlar ekşi, mehmet ali aydınlar fenere başkan, mehmet ali aydınlar hayatı kısaca, mehmet ali aydınlar kimdir özet, mehmet ali aydınlar mal varlığı, mehmet ali aydınlar nerelidir, mehmet ali aydınlar oğlu kimdir, mehmet ali aydınlar zengin mi