17 Ocak 2013 itibariyle öldüğü açıklanan Mehmet Ali Birand, gazeticilik, sunuculuk, köşe yazarlığı ve tv yapımcılığı yapmıştır. 9 Aralık 1941 tarihinde Elazığlı bir ailenin çocuğu olarak İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi'ni bitirdi. Gazeteciliğe 1964 yılında Milliyet gazetesinde başladı.

TRT'de ve Show TV'de 32.gün programını hazırladı. Cemre Birand ile 45 yıldır Evli ve Umur Ali Birand'ın babası olan Mehmet Ali Birand, Fransızca ve İngilizce bilmektedir ve aynı zamanda Belçika vatandaşıdır.

Posta, Sabah, Milliyet ve Hürriyet gazetelerinde ve TRT, Showi Kanal D, CNN Turk televizyonlarında çalıştı. Mehmet ali Birand 72 yaşındaydı ve safra kesesi stenti değişimi için hastanede yatmaktaydı.

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, mehmet ali birand biyografisi, mehmet ali birand hangi kanalda, mehmet ali birand hastalığı nedir, mehmet ali birand hayatı özet, mehmet ali birand kaç yaşında, mehmet ali birand kimdir kısaca, mehmet ali birand kimle evli, mehmet ali birand nerelidir, mehmet ali birand öldü mü