Danıştay'ın 146. Kuruluş yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmayla başta Başbakan Erdoğan olmak üzere siyasilerden tepki toplayan Metin Feyzioğlu, Ceza hukukunda profesörlük ünvanı olan hukuk adamı ve Türkiye Barolar Birliği'nin başkanıdır. Metin Feyzioğlu 1969 yılında İstanbul Kızıltoprak'ta doğdu. Metin Feyzioğlu'nu kısaca tanıyalım:

1986 yılında TED Ankara Koleji'nden mezun oldu. 1990 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi ve 1992 yılında Kamu Hukuku yüksek lisansını tamamladı.

2000 yılında Doçent, 2005 yılında Profesör olmuştur. 2007 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı olmuş ve bu görevi bir yıl sürdürmüştür.

Metin Feyzioğlu 10 mayıs 2014 tarihinde Danıştay'ın 146. kuruluş yıldönümü dolayısıyla yapılan törende gerçekleştirdiği konuşma sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından "Edepsizlik Yapıyorsun" diyerek kesildi. Başbakan salonu terk etti.

26 Mayıs 2013 günü gerçekleştirilen Türkiye Barolar Birliği 32. olağan genel kurulunda delege oylarının yüzde 50'sini alarak Türkiye Barolar Birliği'nin 8. başkanı seçildi ve üyesi olduğu CHP parti meclisinden istifa etmiştir. Metin Feyzioğlu evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, baro ne demektir, barolar ne demektir, metin feyzioğlu cemaatçi mi, metin feyzioğlu evlimi, metin feyzioğlu hangi okul mezunu, metin feyzioğlu kaç yaşında, metin feyzioğlu kimdir, metin feyzioğlu konuşması, metin feyzioğlu ne dedi, metin feyzioğlu ne mezunu, metin feyzioğlu ne yaptı, metin feyzioğlu nerelidir, metin feyzioğlu recep tayyip erdoğan, türk barolar birliği nedir, türkiye barolar birliği ne iş yapar