EMA, yarın, yani 10 Kasım'da yapılacak bir müzik ödülü organizasyonudur. Dünya çapında en büyük müzik kanalı MTV tarafından her sene düzenlenir. İngilizce açılımı MTV Europe Music Awards olup 1994'te, Avrupa'nın en popüler video kliplerini kutlamak amacıyla, MTV Avrupa tarafından kuruldu.

Amerika'nın MTV Video Müzik Ödülleri'nin bir alternatifi olarak başlatıldı, fakat MTV Avrupa Müzik Ödülleri artık MTV izleyiciler en iyi müziği olarak gördüklerini kutlayan popüler bir kutlamadır. VMA'lere karşın, ödüllerinin çoğuna, izleyiciler tarafından oy veriliyor.

MTV Avrupa Müzik Ödülleri, her yıl sunucu şehrini değiştiriyor. Bugüne kadar Almanya, İtalya ve Birleşik Krallık, ödül törenini en az iki kere sundu. Almanya 2007'de töreni üçüncü kere sundu. Ayrıca 31 Ekim 2007'de, 2008 MTV Avrupa Müzik Ödülleri Liverpool, Birleşik Krallık'ta sunulacağını ilan edildi.

Ödül töreni senevi olarak sunulmaktadır ve canlı olarak MTV Avrupa, MTV'nin çoğu uluslararası kanalları ve internette yayımlanılmaktadır. Bugüne kadar Eminem, toplam 9 tane ödül kazandığı sebebiyle (bir tanesi D12 ile), MTV Avrupa Müzik Ödüllerinin tarihi boyunca en çok ödül kazanan sanatçıdır.

Anahtar Kelimeler: soru, EMA açılımı nedir, EMA anlamı nedir, EMA ekşi sözlük, EMA manası nedir, EMA ne zaman, EMA nedir, EMA ödül töreni canlı yayın, EMA ödülleri kim aldı, EMA twitter, MTV EMA 2013 ödül töreni, MTV EMA en çok kim kazandı, MTV EMA kimler aday oldu, MTV EMA ne zaman, MTV EMA ödül töreni nerede, MTV EMA ödülleri hangi kanalda