Yetenekli ve bol ödüllü bir şarkıcı, müzisyen ve aranjördür kendisi. 2 kasım 1980 tarihinde Ankara'da doğmuştur Mustafa Ceceli. Daha altı yaşındayken piyano çalmasını öğrendi. Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine 3 sene devam etti ama sonra Yeditepe Üniversitesi İşletme bölümünü kazandı ve İstanbul'a yerleşti. Taksim Gezi Parkı direnişine karşı çıkmasının ardından Nurcu ve Cemaatçi olduğu dedikodusu yayıldı. Sanatçının boyunun uzunluğu ise 1.74cm'dir.

ilk albümünü 2009'da çıkaran sanatçının 3 albümü ve 2 remix çalışması bulunmaktadır. Karısı Sinem Ceceli'den 28 Eylül 2011'de bir erkek çocuğu oldu ve çocuğun adını Arın koydu. 19.Kral TV Müzik Ödülleri yeni adıyla Türkiye Müzik Ödülleri‘nde Es albümü ile En İyi Albüm ve En İyi Erkek Sanatçı ödüllerini aldı.

Ceceli profesyonel aranjörlük hayatını bırakmayıp Sertap Erener, Burcu Güneş, Ziynet Sali, Bengü, Murat Boz, Emre Aydın gibi sanatçılara aranjeler yaptı.

ALBÜMLERİ: Mustafa Ceceli (albüm) (2009),Limon Çiçekleri (2009), Hastalıkta Sağlıkta (2010), Mustafa Ceceli Remix (2010), Es (Albüm) (2012), Es Remixes (2012), 5. Yıl Albümü(2012)

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, aranjör ne demektir, cecelist anlamı nedir, cecelist ne demektir, mustafa ceceli boyu kaç, mustafa ceceli bütün şarkıları, mustafa ceceli eşi kim, mustafa ceceli fethullah gülen hakkında, mustafa ceceli kaç yaşında, mustafa ceceli karısı kim, mustafa ceceli kilosu kaç, mustafa ceceli kiminle evli, mustafa ceceli nerelidir, mustafa ceceli nur cemaatinden midir, mustafa ceceli ödülleri, mustafa ceceli şakirt midir, mustafa ceceli sevgilisi kim, mustafa ceceli twitter sayfası