Kırıkkaleli devlet memuru bir baba ve Amerikalı bir anneden, 1964 yılında dünyaya gelen Sadettin Saran burslu olarak gittiği Amerika’da makine mühendisliği eğitimini aldı. Şuan Saran Grup'un Yönetim Kurulu başkanıdır. Saran Grup, bünyesinde savunma sanayi, reklamcılık, dublaj stüdyoları, imaj tekstili ve film dağıtım-pazarlama şirketlerini barındıran bir holdingdir.

Bugün fenerbahçe spor kulübüne başkan adayı olduğunu açıklayan Saadettin Saran 1990-1995 döneminde Martin Marietta’nın Ankara ofisinde Genel Müdür Yardımcısı, arkasından Genel Müdürü olarak çalışmıştır. 1995′te SARAN Şirketler Grubu’na yeniden döndü. ABD’de eğitim gördüğü yıllarda Kentucky Üniversitesi Yüzme Takımı’nın kaptanlığını yapmış ve iki yıl, En Değerli Sporcu seçilmiştir.

1984-1985 yıllarında da Türk Milli Yüzme Takımı kaptanlığını yapan Saran, bu dönemde kırdığı 50 metre serbest yüzme dalındaki Türkiye rekoru halen Saadettin Saran’a aittir

Saran Group Türkiye’de yayınlanan spor yayınlarının yaklaşık %70′inin yayın hakkına sahiptir. Bu nedenle medyada önemli gücü vardır. Bir aralar Hülya Avşar ile ilişki yaşayan Saran'ın, şimdilerde Zeynep Beşerler ile olduğu biliniyor. Ayrıca 2005 yılında boşandığı eşinden olan bir kız çocuğu babasıdır.

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, fenerbahçe başkanlık seçimi ne zaman, sadettin saran başkanlık için, sadettin saran fener başkanı mı oluyor, sadettin saran hayatı özet, sadettin saran işleri nedir, sadettin saran kimdir kısaca, sadettin saran kimle evli, sadettin saran kısa biyografi, sadettin saran mal varlığı, sadettin saran mesleği nedir, sadettin saran ne iş yapar, sadettin saran nerelidir, sadettin saran özgeçmiş, sadettin saran şirketleri hangileridir