şalgam suyu nedirMeşhur adana kebabının yanında tüketilen şalgam suyu A vitamini bakımından oldukça zengindir. Sebebi de içeriğinde bolca mor havuç kullanılarak yapılmasıdır. Şalgam suyu da mor havuç kullanılarak elde edilir. İçeriğinde; tuz, bulgur mayası, acı biber ve şalgam turpu vardır.Ayrıca; bol miktarda Kalsiyum, potasyum bulunur.

İştahsız kişilere de özellikle şalgam suyu tavsiye edilmektedir.
Şeker hastaları içinde bolca tüketmenin bir zararı yoktur. Şeker hastalarına önerilmesinin nedeni ise; içeriğinde bulunan Bulgur mayası sayesinde şalgam suyunun içindeki tüm şeker parçalanır. Bu yüzden de şeker hastaları tüketebilir.
Kısaca faydalarından bahsetmek istersek;
Vücutta bulunan tüm hücreleri yeniler.İdrar söktürücü özelliği vardır.
Vücutta bulunan toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor.
Bağırsakların çalıştırır. Mideye ve karaciğere yardımcı olur.

Tüm bu faydalarının yanı sıra hamile ve tansiyonu yüksek bulunan kişilerin tüketirken dikkatli olmaları tavsiye edilir.

Anahtar Kelimeler: sağlık, afrodizyak ürünler, mor havuç nedir, şalgam nelerde tüketilir, şalgam nerde üretilir, şalgam nerelerde bulunur, şalgam nerelerde kullanılır, şalgam suyu, şalgam suyu kalori, şalgam suyu nelerden yapılır, şalgam suyu nerde kullanılır, şalgam suyu zayıflatır mı, şalgam suyunun faydaları ibrahim saraçoğlu, şalgam suyunun faydaları nelerdir, şalgam suyunun faydaları uzman tv, şalgam suyunun faydaları ve zararları, şalgam suyunun yapılışı, şalgamın faydaları, şalgamın vatanı