Gerçek adı Salih İzzet Erdiş olan Salih Mirzabeyoğlu 10 Mayıs 1950 tarihinde Erzincan'da doğmuş İslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi (İBDA/C) örgütü lideri olmakla suçlanıp ömür boyu hapse mahkûm olan Kürt kökenş yazar ve düşünür. 15 yaşında iken Necip Fazıl Kısakürek ile karşılaştı ve Nakşibendi tarikatına katıldı.

Yazı ve şiirleri lise yıllarında Babıali'de Sabah gazetesinde yayınlanmaya başladı.Necip Fazıl Kısakürek yönetimindeki Büyük Doğu-Rapor (1979-80) hakkında yazılar yazdı. İbda Yayınları tarafından yayınlanan külliyatını oluşturdu.

1970'li yılların ortalarında Akıncılar Derneği'nin kurucularından oldu ve Milli Selamet Partisi'ne yakınlığı ile bilinen bu grup o dönemde Necip Fazıl ile bir fikir ayrılığına düştüğü için yollarını ayırdı. 12 Eylül 1980 askeri darbesi ile sağ kesimden en çok etkilenen isim oldu. Diğer siyasi suçlular gibi askeriye tarafından hakkında tutuklama kararı çıkartıldı ama bu süreçte tutuklanamadı. 1984 yılından itibaren yazı hayatına ve İBDA/C hareketine ağırlık verdi.

Amerika'nın Irak'a saldırmasıyla oluşan dönemin siyasi atmosferi içerisinde 1991 yılında tutuklandı. 1998 yılında tekrar tutuklanıp , 2001 yılında idamla yargılandı, idam cezası kaldırılınca ömür boyu hapse çarptırıldı. Bolu F Tipi Cezaevinde hapis cezası devam etmektedir.

Kitapları:
Bütün Fikrin Gerekliliği - İktidar Siyaset Hareket
İstikbâl İslâmındır - Denenmemiş Tek Nizam
Tilki Günlüğü 6 Cilt
Başyücelik Devleti -Yeni Dünya Düzeni
Telegram - Zihin Kontrolü
Parakutâ - Para'nın Romanı
Yağmurcu - Gerçekliğin Peşinde
Hukuk Edebiyatı - Nizam ve İdare Ruhu
İşkence - Gözlem
Şiir ve Sanat Hikemiyatı - Estetik ve Ahlâk
İktisat ve Ahlâk - İktisada Giriş
Hikemiyat - Tefekkür ve Hikmet
Kavgam 2 Cilt - Necip Fazıl
Marifetname - Süzgeç ve Şekil
Dil ve Anlayış - Dil ve Diyalektik
İslama Muhatap Anlayış - Teorik Dil Alanı
Necip Fazıl'la Başbaşa - İntibâ ve İlhâm
Kültür Davamız - Temel Meseleler
İdeolocya ve İhtilâl - Kavganın İçinden
Yaşamayı Deneme - KİM'in Romanı
Ölüm Odası - B Yedi
Kökler - Necip Fazıl'dan Es-Seyyid Abdülhakim Arvasi'ye
Müjdelerin Müjdesi - Hikayeler
Gölgeler - Roman
Sahabilerin Rolü ve Manası - Fikir
Hakikat-i Ferdiyye - Fikir
Üç Işık - Fikir
İBDA Diyalektiği - Fikir
Kayan Yıldız Sırrı - Şiir
Aydınlık Savaşçıları - Şiir
Erkam (Hayat, Sayı, Matematik) - Fikir
Büyük Muztaribler 4 Cilt - Düşünce Tarihine Bakış
İnsan (Erkek-Kadın) - Fikir
Sefine - Fikir
Berzah - Fikir

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, salih mirzabeyoğlu evli mi, salih mirzabeyoğlu haberleri, salih mirzabeyoğlu kaç yaşında, salih mirzabeyoğlu kim, salih mirzabeyoğlu kısaca, salih mirzabeyoğlu kitapları, salih mirzabeyoğlu mehdi, salih mirzabeyoğlu neden hapiste, salih mirzabeyoğlu nerede, salih mirzabeyoğlu nereli, salih mirzabeyoğlu şiirleri, salih mirzabeyoğlu sözleri, salih mirzabeyoğlu video, salih mirzabeyoğlu yaşıyor mu, salih mirzabeyoğlu yazıları