Samsung Mobile'in en büyük ekranlı telefonlarından iki tanesi olan note 2 ile galaxy mega'nın benzerlikleri, farklılıkları ve fiyatları arasındaki ilişkiler nelerdir kısaca bakalım mı? Her ne kadar Samsung Note 3'ün piyasaya sürülmesiyle tahtı oldukça sallansa da note 2, şuan fiyat olarak Galaxy Mega'dan daha pahalı, ekran büyüklüğünde ise mega daha avantajlı. İşte Samsung'un iki devi olan note 2 ile galaxy mega arasındaki kıyaslamalarımız ve bir güzel bir karşılaştırma videosu sizlerle:

GALAXY MEGA'NIN AVANTAJLARI:
Daha yüksek veri aktarım hızı
Daha büyük ekran (6.3 inç)
Daha ince tasarım (8mm)
Ön kamera ile 4G görüntülü sohbet imkanı.

NOTE 2 AVANTAJLARI:
Daha küçük boyutlar
Daha yüksek dahili depolama birimi(64GB)
Daha yüksek RAM (2GB)
4 çekirdekli daha hızlı işlemci.
Radyo
OLED ekran
Daha hafif (183gr)
Daha çok piksel sayısı
Daha uzun süre batarya ömrü
Dokunmatik kalemi var

Görüldüğü üzere donanımsal olarak Note 2, Mega'ya göre daha iyi bir konumda. Zaten fiyat olarak baktığımızda Mega 1199TL iken NOTE 2 ise 1275TL ile bir tık daha pahalı. Mega'nın en önemli avantajı ise ekran büyüklüğü ile tablet ile telefon arasında melez bir yapıya sahip olması.

GALAXY MEGA VS NOTE 2 KARŞILAŞTIRMA VİDEO:

böylelikle bu yazımızda, galaxy mega ve note 2 incelememizi tamamlamış olduk. hayırlı ve bol teknoloji içeren günler diliyorum.

Anahtar Kelimeler: teknoloji, galaxy mega en iyi fiyat, galaxy mega en ucuz fiyat, galaxy mega en uygun fiyat, galaxy mega ne kadar, note 2 mi alayım galaxy mega mı, samsung galaxy mega incelemesi, samsung note 2 en iyi fiyat, samsung note 2 en ucuz fiyat, samsung note 2 en uygun fiyat, samsung note 2 ile galaxy mega arasındaki farklar, samsung note 2 incelemesi, samsung note 2 mi galaxy mi hangisi daha iyi, samsung note 2 ne kadar, samsung note 2 vs galaxy mega