Show TV ekranlarında yayınlanan ve kısa sürede büyük ilgi gören Sevdaluk dizisi başrollerini usta oyuncular Erdal Özyağcılar (Ali İhsan rolünde) ve Demet Akbağ'ın (Adalet rolğnde) yer aldığı karadeniz yaylalarında geçen bir aşk hikayesini konu ediniyor. Dizinin yapımcılığını ise BKM film üstlenmiştir. Dizinin künyesi şöyle:

YAPIMCI: Necati Akpınar
YÖNETMEN: Tankut Kılınç, Deniz Y. Şayir
SENARYO: Yıldız Bilgin Bayazıt, Fikret Bekler, Gülay Batur, Hande Alp, Gürhan Özçiftçi, Yüksel Aksu

Sevdaluk dizisi çarşamba günleri saat 20.00'de Show TV kanalında ekranlara geliyor. Sevdaluk karadeniz ağzıyla aşk veya sevgili demektir. Dizideki Denise Rutherfod karakterini Yasemin Sanino, muhtar Ali rolünü ise Leyla ile Mecnun dizsinden tanıdığımız Cengiz Bozkurt (Erdal Bakkal) oynamaktadır.

Sevdaluk dizisi Rize'nin Çamlıhemşin ve Ardeşen ilçelerinde çekilmektedir. Dizide rol alan oyuncuların karadeniz ağzını başarabilmek için bu ilçelerde ev tutup kaldıkları söylenmektedir.

Sevdaluk dizisi Fragmanı:

Anahtar Kelimeler: dizi-film, ardeşen nerededir, çamlıhemşin nerededir, dizilere oyuncu olarak başvurmak, sevdaluk anlamı nedir, sevdaluk dizisi hangi kanalda, sevdaluk dizisi konusu nedir, sevdaluk dizisi müzikleri, sevdaluk dizisi ne zaman, sevdaluk dizisi nerede çekiliyor, sevdaluk dizisi oyuncu başvurusu, sevdaluk dizisi oyuncu kadrosu, sevdaluk dizisi türküleri, sevdaluk dizisi yeni fragman, sevdaluk dizisi yönetmeni kimdir, sevdaluk ne demektir, sevdaluk nedir