son umut water divinerCem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan gibi iki başarılı oyuncuyu ve dünya çapında bir yetenek olan Russel Crowe'u barındıran bir film olan Son Umut (The Water Diviner), Çanakkale Savaşları'nda kaybolan çocuklarını arayan bir adamın hikayesi. Film nerede çekildi, oyuncuları kimlerdir gibi cevapları ve fragmanını yazımızda bulabilirsiniz:

Oyuncuları, konusu, çekim yerleri ve daha fazlasıyla şimdiden herhangi bir dalda Oscar ödülü alabileceğinin sinyallerini veren yapımı kısaca inceleyelim:

Filmin Konusu Nedir?

Çanakkale Savaşları'na gittikten sonra kendilerinden haber alamadığı üç oğlunun peşinden 4 yıl sonra İstanbul'a giden Avustralya'lı bir çiftçi ve su kuyucusu (water diviner olan filmin orjinal ismi buradan geliyor) hikayesini konu ediniyor. Olay 1919 yılında yani Kurtuluş Savaşı dönemi atmosferinde geçiyor.

Eşi ölünce Connor, Gelibolu'da savaşta kaybolan 3 çocuğunu bulmaya and içer. İstanbul'da kaldığı otelin sahibi Ayşe ile yakınlık kurar. Gelibolu'ya giden bahtsız çiftçiye türk subayları yardım etmeye karar verir ve macera başlar..

Filmin süresi 97 dakika.

Hazırlık Dönemi Hakkında

Bütçesi 12 milyon dolar olarak açıklanan filmin Senaryosu Andrew Knight ve Andrew Anastasio tarafından 18 haziran 2013 tarihinde tamamlandı. Yapımcılar Troy Lum, Andrew Mason ve Keith Rodger yönetmen olarak Gladyatör filmiyle efsaneleşen ünlü aktör Russel Crowe'u seçti. Fİlmin çekimleri 2013'ün Aralığında başladı. Nerede çekildi sorusunun cevabı ise Avustralya ve Türkiye...

Oyuncuları:

Russell Crowe (Joshua Connor)
Olga Kurylenko (Ayşe)
Jai Courtney (Lt-Col Cecil Hilton)
Cem Yılmaz (Cemal)
Yılmaz Erdoğan (Albay Hasan)
Jacqueline McKenzie (Eliza)

Fragman

Anahtar Kelimeler: dizi-film, son umut hangi dönemi anlatıyor, son umut hangi sinemalarda, son umut kaç dakika sürüyor, son umut konusu nedir, son umut ne anlatıyor, son umut nerede çekildi, son umut oyuncu kadrosu