Türk filmlerinin kötü adam rolleriyle tanıdığımız Süheyl Eğriboz 17 Nisan 1927’de Gönen, Balıkesir ‘de doğmuş olup; tiyatro, dizi ve sinema oyunculuğu yapmıştır. Bir süre Pertevniyal Lisesi'nde okudu. Sinemaya 1940'da Akasya Palas filminde oynayarak girdi. Muammer Karaca ve Ses Tiyatrosu'nda sahneye çıktı. Fakat; tiyatrodan ayrılarak, sinema oyunculuğunu devam ettirdi.

İlerleyen yıllarda, sinemanın yanı sıra foto romanlarda, Tv dizilerinde roller aldı. Ayhan Işık’la İstanbul’un fethi çekimleri için Aydın Arakon’un yönetmeliğinde kamera karşısına geçer ve 1979 yılına kadar sürer.

Süheyl Eğriboz, binin üzerinde filmde karakter oyuncusu olarak rol aldı. Dört beş tane başrol oynadığı filmi vardır. 1978-80 arası Sütçü serisi yaptı. Sütçü lakabı ona o günlerden kalmıştır. Danyal Topatan ile birlikte oynadığı Sütçünün Rüyası, Haydi Bastır Sütçü, Sütçü Kıbrıs'ta, Sütçü ve Eşeği gibi filmlerde oynadı.

Süheyl Eğriboz, Kasım 2013'te Aksaray'daki evinde bulunduğu sırada beynine giden her iki damarındaki tıkanıklık nedeniyle Samatya İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılıp yoğun bakıma alındı. İki ay boyunca tedavi gören Süheyl Eğriboz, 10 Ocak 2014 tarihinde sabaha karşı hayatını kaybetti.

Süheyl Eğriboz 1954 yılından beri evli ve biri Yaşar Eğriboz adında 2 oğlu vardır.

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, aydın arakon ve süheyl eğriboz, ayhan ışık ve süheyl eğriboz, haydi bastır sütçü izle, ölen kötü adamlar, süheyl eğriboz belgeseli, süheyl eğriboz evli mi, süheyl eğriboz ne zaman öldü, süheyl eğriboz öldü mü, süheyl eğriboz'un çocuğu var mı, Sütçü Kıbrıs'ta, Sütçü ve Eşeği, Sütçünün Rüyası, türk filmlerinin kötü adamı, türk sinemasının kötü adamları, yaşar eğriboz kimdir