Yerli bir komedi filmi olan Sürgün İnek filmi 28 Şubat 2014’de gösterime girdi. Filmin senaristi Serkan Öztürk olup senaryo, 2009 yılında Malatya’da yaşanan gerçek bir olaydan esinlenilerek oluşturulmuştur. Yönetmenliğini Ayhan Özen'in yaptığı filmin başrollerinde Hasan Kaçan, Şebnem Sönmez ve Vildan Atasever var. Film nerede çekildi diye sorarsanız, işte cevap:

SÜRGÜN İNEK filmi, Muğla’nın Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük köyünde çekildi.

28 Şubat sürecinde bir köyde yaşayan insanların televizyonda izleyip ülkede olan olaylardan endişelenmesi ve ineğin Atatürk büstünü kırmasıyla da “bizim de başımıza bir şey gelir mi” endişelerini yaşamalarını anlatıyor.

90'lı yılların son çeyreğinde geçen filmde Şevket ve Cemile, inekleri Sarıkız'ı çok seven, huzur içinde yaşayan bir çifttir. Büstün kırılması sonrasında olayın büyümesine ve dilden dile yayılmasına şaşkınlıkla tanık olan mülayim karı-koca bu durumdan kurtulmanın yollarını aramaya başlar.

Bu sırada başta köy halkı dahil olmak üzere bütün çevreleri "suçlu" ineği yakalamak için alarma geçer. Şevket ve Cemile'yse biricik Sarıkız'ın özgürlüğüne kavuşması için ellerinden geleni yapacaklardır.

Tür:Komedi
Yönetmen:Ayhan özen
Süre: 2 saat 2 dakika.
Oyuncular:Hasan Kaçan , Şebnem Sönmez , Vildan Atasever , Cezmi Baskın , Fırat Tanış
Senaryo:Serkan öztürk
Yapımcı:Ali Tokul

SÜRGÜN İNEK FRAGMAN İZLE

Anahtar Kelimeler: dizi-film, 2014 komedi filmleri, ayhan özen kimdir, ayhan özen'in filmleri, şebnem sönmez'in filmleri, serkan öztürk kimdir, serkan öztürk'ün filmleri, siyasi içerikli komedi filmleri, sürgün inek filminin konusu nedir, sürgün inek kaç dakika sürüyor, sürgün inek ne zaman vizona girecek, sürgün inek nerede çekildi, sürgün inek'de kimler oynuyor, sürgün inek'in başrolünde kim var, sürgün inek'in kısaca özeti, vizyondaki filmler