Diyanet İşleri Başkanlığı'nın önderliğinde, bir çok akademisyenin katkılarıyla 25 yıldır üzerinde çalışılan ve 44 ciltlik serisi tamamlanan Türkiye Diyanet Vakfı İslam Ansiklopedisine artık internet üzerinden bedava erişebilecek. Müjdeyi Başbakan Erdoğan, bugün Haliç Kongre merkezinde yapılan Yüzyılın İslam Kültür Hizmeti ödül töreninde verdi. TDV İslam ansiklopedisi nedir?

Hazırlığına 1983 senesinde start verilen ve birinci cildi 1988 yılında yayınlanan TDV İslam Ansiklopedisi (DİA), komple telif bir eserdir ve içinde islami ilimler, islam ülkelerinin tarihi, coğrafyası, kültür ve medeniyeti gibi alanları işleyen orjinal bir ansiklopedidir.

İlgili ilim kurulları tarafından yaklaşık 500 temek kaynaktan taranarak tesbit edilen madde başlıkları, 15.441 maddeden oluşmakta, bazı maddelerin farklı ilim dallarınca yazılan alt bölümleri de eklenince bu rakam 16.915'e ulaşmaktadır. Atıf maddelerinin sayısı ise 6539'dur.

http://www.tdvislamansiklopedisi.org

Anahtar Kelimeler: haber, tdv islam ansiklopedisi bedava, tdv islam ansiklopedisi cilt indir, tdv islam ansiklopedisi ciltleri oku, tdv islam ansiklopedisi kaç paradır, tdv islam ansiklopedisi makaleleri oku, tdv islam ansiklopedisi nedir, tdv islam ansiklopedisi nereden alınabilir, türkiye diyanet vakfı eleman personel alımı, türkiye diyanet vakfı nedir, türkiye diyanet vakfı nerededir, türkiye diyanet vakfından çıkan eserler