Her ne kadar Microsoft, Windows XP'ye verdiği desteği durdurmuş olsa da donanımı düşük bilgisayar ve notebooklar için XP işletim sistemi hala tercih sebebi. Fakat Laptoplardan ve netbooklardan CD sürücüsü kalkınca XP kurmak da zorlaştı. Windows 7 veya Windows 8'in aksine XP'nin usb flash bellekten boot edilme özelliği yok, ama başka yönetmlerle windows XP'yi CD/DVD sürücüsü olamayan bilgisayara kurabiliriz:

XP KURMAK İÇİN GEREKLİ ŞEYLER:
En az 4GB USB Flash Bellek... İnternetten bulabileceğiniz WinToFlash Programı ve yine internetten indireceğiniz PowerISO programı.. Wİndows XP image (ISO) dosyanızı da unutmayınız ve tabi ki XP kuracağınız bilgisayar..

ADIM ADIM USB'DEN XP KURMAK:
1. POWER ISO programını kullanarak XP ISO dosyasını Sanal Sürücüye yükleyiniz.

2. WinToFlash programını kullanarak Sanal Sürücü içindeki XP kurulum dosyasının USB belleğe bootable yansımasını oluşturunuz.

3. Bootable XP USB'sini kurulum yapacağınız bilgisayara takınız ve BIOS'a girerek boot önceliğini HDD USB olarak değiştiriniz.

4. Bundan sonrası klasik mavi ekranda format atımı ve windows kurulumu yapacaksınız. Burayı yazmaya gerek görmedim.

ÖNEMLİ NOT: Format atma penceresine geldiğinizde sadece USB bellek sürücüsünü gösteriyorsa C: veya D: sürücüsünü göstermiyorsa o zaman klavyenin ESC tuşuna basınız C: sürücüsü ve varsa diğer sürücüleriniz görünecektir. Formatlayıp devam ediniz.

Anahtar Kelimeler: teknoloji, soru, usb bellek ile format atmak, usb bellek ile win 7 kurmak, usb bellek ile win 8 kurmak, usb bellek ile xp kurmak, usb bellekten boot etmek, usb bellekten format atmak, usb bellekten xp kurulumu yapmak, usb ile boot etmek, usbden boot etmek, usbden format atmak, usbden format nasıl atılır, usbden xp kurmak, usbden xp kurulumu nasıl yapılır