İlk kez 2000'li yılların başında TRT-1'de yayın hayatına başlayan Prof.Dr. Üstün Dökmen'in sunduğu ve sosyal hayata ve aile ilişkilerine dair pratik bilgilein verildiği Küçük Şeyler programı uzun zaman aradan sonra Star TV'de yeninden başladı. Aşağıda program ve Üstün Dökmen hakkında kısa bilgiler bulabilir, programa seyirci olarak katılmak için başvuru sayfasının linkini görebilir, bölümleri izlemek için ilgili sayfaya gidebilirsiniz:

Üstün Dökmen ile Küçük şeyler hafta için her gün saat 14.00'de Star TV ekranlarında oluyor. Programa seyirci olark başvurmak için linkte yer alan formu doldurmak gerekiyor:

http://www.startv.com.tr/basvuru/kucukseyler.aspx

BÖLÜMLERİ İZLEMEK İÇİN:
http://www.startv.com.tr/ustundokmenlekucukseyler/Bolumler/

ÜSTÜN DÖKMEN KİMDİR?

Üstün Dökmen, (d. 1954, İstanbul). Türk akademisyen, psikolog, yazar ve televizyon programcısı. Hâlen Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi'nde profesördür.

1971 yılında Ankara'da Cumhuriyet Lisesi'ni, daha sonra Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümü'nü bitirdi. 1986 yılında doktorasını Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında bitirdi. 1988'de doçentlik, 1995'de profesörlük derecesini aldı.

Sosyal bilimlere ilgi duyuyordu, ancak öncelikle Hacettepe Üniversitesi Fizik Bölümü'ne kaydoldu. Üçüncü sınıfa gelince fiziğin kişiliğine uygun olmadığını fark etti. Yeniden üniversite sınavlarına girerek Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü'ne geçti. Bu bölümden mezun oldu ve aynı bölümde Uygulamalı Psikoloji (Klinik Psikoloji) alanında master yaptı. Psikolojik danışma ve rehberlik alanında 1986 yılında doktora, 1988 yılında doçentlik, 1995’te ise profesörlük derecesi aldı. Hâlen Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesidir.

TRT'de Küçük Şeyler adlı bir programı hazırlıyor ve sunuyordu.

Dökmen’in çeşitli bilimsel dergilerde yayımlanan makalelerinin yanı sıra dört bilimsel, bir de şiir kitabı vardır. Bu kitaplar sırasıyla; “Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi: Kuruluşu, Gelişmesi, Çalışmaları” , “Okuma Becerisi İlgisi ve Alışkanlığı Üzerine Psiko-Sosyal Bir Araştırma” , “İletişim Çatışmaları ve Empati” , “Sosyometri ve Psikodrama” adlarını taşımaktadır. Şiir kitabının adı “Selam” dır. Meslektaşı Doç. Dr. Zehra Yaşın Dökmen’le evlidir; iki kızı bulunmaktadır.

Anahtar Kelimeler: soru, üstün dökmen eserleri, üstün dökmen hayatı özeti, üstün dökmen kimdir kısaca, üstün dökmen kısa biyografi, üstün dökmen kitapları, üstün dökmen küçük şeyler programına başvuru, üstün dökmen küçük şeyler programına katılım, üstün dökmen küçük şeyler son bölüm izle, üstün dökmen özgeçmiş