Akıllı telefonla mesajlaşma yollarından bir tanesi de WhatsApptır.Yapılan araştırmalar gösteriyor ki;çoğu ülkede en çok indirilen iPhone ve Android uygulaması oldu.Eğer bir internet paketiniz varsa mesajlaşma ve dosya gönderebilme programı olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.Ayrıca; mesaj ücretlerini de yarı yarıya indirmektedir.
Whatsapı kullanabilmeniz için telefonunuzun internete bağlı olması ,kablosuz ağa bağlanmanız ya da herhangi bir telefonla internet paketi almış olmanız gerekiyor.Whatsap programını efektif bir şekilde kullanabilmek için rehberinizdeki arkadaşınızın da bu programı yükleyip kullanması gerekmektedir.Aksi takdirde kullanamazsınız.
WhatsApp’’ta rehberinizdeki arkadaşlarınızın , çevrimiçi olup olmadıkları ya da son görüldükleri vakit görülmektedir.
Telefonunuzda Mesajlaşmak istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz.Engellenmiş olduğunuzu anlayabilmek için çeşitli yollar vardır.Bunlar;Rehberinizdeki kişilere mesaj gönderildiğinde bir müddet beklenip okunma belirtisi olan ikinci tik işareti oluşmaması.Bir diğer etkili yöntem ise; başka bir telefona kullanıcının numarası kaydedilir. O kullanıcının, durumu öğrenmek isteyen kişinin telefonundaki ve yeni eklenen telefondaki profil bilgilerine bakılarak öğrenilebilir.

Anahtar Kelimeler: son sürüm whatsap, whatsap, whatsap aç, whatsap apk indir, whatsap bilgisayar, whatsap çöktü, whatsap download, whatsap durumları, whatsap free download, whatsap indir, whatsap kurucusu kim, whatsap nedir, whatsap özellikleri, whatsap pc, whatsap plus, whatsap ücretli mi oluyor, whatsap web, whatsap yükle, whatsapta engelleme, whatsapta engellendiğimi nasıl anlarım