whatsapp telefonAkıllı telefonların anlık mesajlaşma programı Whatsapp'ın mesaj okundu bildirme özelliği mavi tik özelliğinin kapatılması için gereken özellik sonunda yeni güncellemeye ekleniyor. Beta aşamasında olan bu son güncelleme henüz Google Play Store'da ya da IOS App Store'da yok. İndirme linki ve mavi tik ayarı yazımızın sonunda:

Whatsapp'taki Last Seen yani son görülme özelliği özellikle sevgililer arasında sorun yaratıyordu. Özellikle son görülmesi gece gözüken kişiye sevgilisi gece neden online olduğunu, kimle konuştuğunu sorabiliyordu.

Sevgililere veya arkadaşlara bir kötü haber daha geldi. Şimdi whatsapp programından gönderilen mesajın karşı taraf tarafından okunması halinde göndereciye işaret gidecek. Yani mesajımı gördün, okudun ama cevap vermedin triplerine hazır olun!

Whatsapp mesajlarındaki tik'lerin anlamları:

whatsapp tik işaretleri

WhatsApp songörülme özelliğinin kaldırılması

WhatsApp şimdilik mavi tiki kapatma özelliğini duyurmadı ama son görülme özelliğini kapatma için aşağıdaki ayarı yapabilirsiniz. Unutmayın son görülme özelliğini kapatırsanız siz de diğer insanların son görülmesini göremeyeceksiniz.

WhatsApp programında girdikten sonra sırasıyla şu adımları takip edin:

AYARLAR --> HESAP --> GİZLİLİK --> SON GÖRÜLME kısmından HİÇ KİMSE işaretleyiniz.

Böylece son görülme tarihiniz kimseye gözükmeyecek fakat siz de diğer insanların son görülme tarihlerini göremeyeceksiniz. Ayarı tekrar eski haline çevirebilirsiniz.

Whatsapp mavi tik kapatma

Ayarlar-> Hesaplar-> Gizlilik menüsü altından 'Read Receipts' seçeneğini kapatarak 'Mavi Tık' seçeneğini kapatabilirsiniz.

WHATSAPP SON SÜRÜM İNDİR: http://www.whatsapp.com/android/

Anahtar Kelimeler: soru, whatsapp çift tik nedir, whatsapp en son sürüm, whatsapp mavi çift tik nedir, whatsapp mavi tik kapatma, whatsapp mesaj tik işareti anlamları, whatsapp son görülme özelliğinin kapatılması, whatsapp tek tik nedir