TRT1 ekranlarında 19 nisan 2014'de başlamış olan Yedi Güzel Adam dizisi Kahramanmaraş'ta çekiliyor. Yedi aydın ve edebiyatçımızın lise yıllarını konu edinen Yedi Güzel Adam 1950'li yıllardan Maraş'tan günümüze uzanan bir yapım. Yedi Güzel Adam dizisi hakkında kısa bilgiler ve fragman:

Yedi Güzel Adam Dizisi Hangi dönemi anlatıyor, hangi zamanda geçiyor?
1950 ve 1970 yıllarında Maraş'ta o zamanın adıyla Kara Lise'de geçmektedir.

Yedi Güzel Adam Dizisinin Konusu Nedir?
Aynı kuşağın gençleri olan günümüz Edebiyatçı ve aydınlarımızdan yedi tanesi olan Cahit Zarifoğlu, Mehmet Akif İnan, Erdem Bayazıt, Rasim Özdenören, Sezai Karakoç, Nuri Pakdil ve Alaaddin Özdenören'in hayat hikayelerini konu ediniyor.

Yedi Güzel Adam Nerede Çekiliyor?
Çekimler Kahramanmaraş'ta yapılıyor.

Yedi Güzel Adam oyuncu kadrosu nasıl?
Uraz Kaygılaroğlu, Yıldız Çağrı Atiksoy, Baran Akbulut, Kemal Uçar, İlker Kızmaz, Bora Cengiz, Mertcan Sevimli, Şahika Koldemir, Mert Asker, Pınar Gök, Hülya Şen, Durul Bazan ve Kenan Bal dizinin kadrosunu oluşturuyor.

Şairler Erdem Beyazıt'ı Uraz Kaygılaroğlu, Cahit Zarifoğlu'nu Baran Akbulut, Rasim Özdenören'i Mertcan Sevimli, Nuri Pakdil'i Kemal Uçar, Ali Kutlay'ı Çağdaş Tekin, Akif İnan'ı Yiğit Çakır, Alaaddin Özdenören'i ise Orhan Kanalp canlandıracak

Yedi Güzel Adam Künyesi nedir?
Pusula Film Yapımcısıdır. Yönetmeni Levent Demirkale, senaryosu ise Şilan Avcı tarafından yazılmaktadır. Dizi, HD olarak 1080p formatında çekilmektedir.

Anahtar Kelimeler: dizi-film, cahit zarifoğlu kimdir kısaca, erdem beyazıt kimdir kısaca, mehmet akif inan kimdir, nuri pakdil kimdir kısaca, sezai karakoç kimdir kısaca, yedi güzel adam hangi dönemi anlatıyor, yedi güzel adam hangi zamanda geçiyor, yedi güzel adam konusu nedir, yedi güzel adam nerede çekiliyor, yedi güzel adam oyuncu kadrosu, yedi güzel adam oyuncuları, yedi güzel adam yönetmeni kimdir