Vizyon tarihi 17 Ocak 2014 olan karlar ülkesi ; Disney yapımı animasyon filmin yönetmenliğini Chris Buck ve Jennifer Lee yürütürken, başkarakterleri seslendiren isimler Kristen Bell ve Jonathan Groff. Sömestir tatilinde çocuklara ve animasyon severlere güzel bir seyir vaadedn yapım hakkında kısa bilgiler verelim. İşte filmin, konusu, özeti ve künyesi hakkında bilgiler:

Krallık, Karlar Kraliçesi (Snow Queen)'nin laneti sonrasında ebediyen sürecek bir kış mevsimine mahkum edilmiştir. Bu krallıkta yaşamakta olan maceracı ve iyi kalpli Anna, Karlar Kraliçesi'ni bulup laneti sona erdirmesini sağlayarak, şehrinde yaşayan insanları eski güzel günlerine döndürmeye karar verir.

Masalsı bir yolculuğu çıkan Anna'nın yol arkadaşı ise usta bir dağcı olan Kristoff'tur. Başarıya ulaşmaları için Karlar Kraliçesi'ni görüp tanıyabilmeleri gerekmektedir. Görünürde basit olan bu plan, izbe dağdaki yolculuk ilerledikçe zorlaşmaya başlar. Mitolojik yaratıklar ve ürkütücü büyüler eşliğinde süren yolculuğun her dönemecinde ayrı bir tehlike ortaya çıkar.

Yolculuğun asıl zor yanı ise zamanla yarışıyor oldukları gerçeğidir. Everest'i aratmayan koşullarla karşı karşıya kalan, gizemli muzip cüceler, şamatacı bir kardan adam olan Olaf, Anna ve Kristoff, krallığı kurtarma mücadelelerinde doğa şartları ile savaşırlar.

Yönetmen: Chris Buck, Jennifer Lee
Oyuncular: Kristen Bell, Idina Menzel, Jonathan Groff devamı...
Tür Animasyon , Macera
Ülke: ABD
Süre: 1 saat 42 dk.

Anahtar Kelimeler: dizi-film, karlar ülkesi fragman izle, karlar ülkesi hangi sinemalarda, karlar ülkesi kaç dakika sürüyor, karlar ülkesi konusu özet, karlar ülkesi ne zaman gösterimde, karlar ülkesi oyuncu kadrosu, karlar ülkesinin oyuncuları kim, karlar ülkesinin yönetmeni kim, onbeş tatilde izlenecek filmler, Snow Queen ne zaman, sömestrde izlenecek filmler, vizyondaki filmler, vizyondaki sinemalar