1974'te Edirne'nin Keşan ilçesinde doğan Yiğit Bulut'un asıl mesleği bankacılık ve finans analistliğidir. Babası Eski AP milletvekili Mustafa Bulut'dur. 2009'dan 2012'ye kadar habertürk televizyonu genel yayın yönetmenliği yapmıştır. Galatasaray Lisesi ve Bilkent Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümü mezunudur. Sorbonne Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmıştır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Aynı zamanda Aydın Doğan'ın bacanağı olan eski bakanlardan Namık Kemal Zeybek'in kızı, Kanal D spikerlerinden Şule Bulut ile evli iken 2010 yılında boşanmıştır.

Yiğit Bulut, Kanal 6, Kanal E, CNN Türk'te ekonomi yorumculuğu ve Radikal, Vatan ve Referans gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Parametre ve Finans Analiz programlarının yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. Doğuş Üniversitesi'nde bir dönem öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.

Son olarak 2010'da getirildiği Habertürk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevine, 3 Ocak 2012 tarihinde Ciner Medya Grubu tarafından son verildi. Bununla birlikte Gazete Habertürk'teki köşesinden yayınladığı yazıları da sona ermiş oldu. (kaynak: vikipedi.org)

Anahtar Kelimeler: kim kimdir, yiği bulut hangi gazetede yazıyor, yiğit bulut başbakan ne dedi, yiğit bulut biyografi özet, yiğit bulut görevleri, yiğit bulut hangi gazete, yiğit bulut hayatı özet, yiğit bulut jöle, yiğit bulut kimdir kısaca, yiğit bulut kimle evli, yiğit bulut köşe yazıları oku, yiğit bulut meslek nedir, yiğit bulut nerelidir, yiğit bulut saç modeli, yiğit bulut siyasi görüşleri