Anadolu tasavvufu denildiğinde akıllara gelen ilk isimlerden biri olan Yunus Emre'nin hayatını konu alan ve "Yunus Emre Aşkın Sesi" adını taşıyan film ülke çapındaki sinemalarda 10 ocak 2014 itibariyla gösterime girdi. On ikinci yüzyılda yaşamış bu büyük mutasavvıf ve şair ile ilgili son dönemde çekilen ilk büyük film olma özelliği taşıyan film hakkında kısa bilgiler şöyle:

Moğol istilası etkisindeki Anadolu'da yaşayan Yunus, dünyanın her türlü derdinden tasasından vazgeçerek dergaha yerleşir ve ilahı aşk yolculuğu başlar. Kan ve savaşın ortasında kalan Anadolu köylüsü Yunus, Hacı Bektaş-ı Veli'nin verdiği nefesi kabul etmez, buğday ile avunur.

Kısa sürede yaşadığı pişmanlık Yunus'u zamansız bir ilahi aşk arayışına sürükler. Artık ne buğday vardır ne de Yunus.Aşkı arama yolnuda Yunus tüm sevdiklerini feda ederken dünyevi aşkla bağlandığı Balım Kızı'da görmezden gelir.

Filmin yönetmeni Kürşat Kızbaz. Oyuncular ise Altan Erkekli , Devrim Evin , Burak Sergen , Bülent Emin Yarar , Sinan Albayrak. Tarihi drama türündeki filmin süresi ise 1 saat 40 dakikadır.

Yunus Emre Aşkın Sesi Fragman İzle

Anahtar Kelimeler: dizi-film, yunus emre aşkın sesi filmi hangi sinemalarda, yunus emre aşkın sesi filmi kaç dakika, yunus emre aşkın sesi filmi yönetmeni kim, yunus emre aşkın sesi fragmanı izle, yunus emre aşkın sesi oyuncu kadrosu, yunus emre belgeseli, yunus emre'nin hayatı kısaca